گروه ۷ خواستار آزادی شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران شد

0
280

وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه هفت روز چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱ از جمهوری اسلامی خواستند که شهروندان دوتابعیتی زندانی(گروگان) در این کشور را آزاد کند.

در ادامه تلاش‌های جهانی برای آزادی شهروندان دوتابعیتی که توسط جمهوری اسلامی زندانی هستند، وزرای کشورهای گروه هفت خواستار آزادی این زندانیان هستند.

شهروندانی از کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان که از اعضای گروه ۷ هستند، که توسط جمهوری اسلامی شده اند.

پیشتر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در یک نشست خبری مشترک با دومینک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا صحت گزارش‌ها درباره تبادل زندانیان(گروگان) با جمهوری اسلامی را رد کرد ولی گفت قول می‌دهد آمریکایی‌های زندانی توسط جمهوری اسلامی، به خانه‌هایشان بازگردند.

بلینکن که در چارچوب اولین دیدار حضور وزرای گروه ۷ به لندن رفته بود، در نشست خبری با همتای بریتانیایی‌اش، گفت: «گزارش‌ها درباره تبادل زندانیان(گروگان) بین جمهوری اسلامی وآمریکا صحت ندارد.»

او درباره آمریکایی‌های زندانی(گروگان)توسط جمهوری اسلامی هم گفت: «قول می‌دهم آنها را به خانه‌ بازگردانم.»

دومینک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا هم در این نشست به موضوع #نازنین_زاغری، شهروند بریتانیایی که توسط جمهوری اسلامی زندانی(گروگان) است، اشاره کرد و گفت خبرها درباره آزادی قریب‌الوقوع او صحت ندارد.

راب پیش از این گفته بود که رفتار جمهوری اسلامی با نازنین زاغری به مثابه شکنجه است.

العربیه نوشت؛ در حال حاضر شهروندانی از آمریکا، استرالیا، بریتانیا، سوئد، آلمان، فرانسه و اتریش توسط جمهوری اسلامی زندانی(گروگان) هستند.