عربستان سعودی بار دیگر خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی شد

0
264

عبدالعزیز الواصل نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل در ژنو، روز پنجشنبه ۱۳ اوت طی سخنانی گفت، کشور متبوعش خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی است.

نماینده سعودی در ژنو در نطق خود گفت: «جمهوری اسلامی همواره برای قاچاق سلاح به شبه‌نظامیان مسلح وابسته به خود به منظور بی‌ثبات کردن منطقه، اقدام کرده است».

او تأکید کرد که منطقه خاورمیانه مرحله بسیاری حساس را سپری می‌کند.

عربستان سعودی در ماه ژوئیه گذشته با ارسال پیامی به شورای امنیت، نسبت به خطر گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه هشدار داده بود.

ریاض در پیام خود تاکید کرد، هدف جمهوری اسلامی از کمک به شبه‌نظامیان افراطی، نه تنها بی‌ثبات کردن منطقه خاورمیانه، بلکه فراگیر کردن این بی‌ثباتی در همه جهان است.

عربستان سعودی در پیام خود همچنین تاکید کرد که جمهوری اسلامی با ارسال اسلحه به شبه‌نظامیان فرقه‌گرا در سوریه، عراق، لبنان و یمن به گسترش تروریسم در آن کشورها دامن زده است.

الواصل افزود: «منطقه خاورمیانه در حال حاضر مرحله‌ای حساس، بحرانی و خطرناک را در همه سطوح پشت سر می‌گذارد».

او گفت منطقه خاورمیانیه همچنان شاهد وضعیت بی‌سابقه‌ای در زمینه قاچاق انواع سلاح‌ها برای گروه‌های تروریستی و افراطی است که با هدف تضعیف امنیت منطقه و کنترل کشورها به وسیله گروه‌‌های تروریستی صورت می‌گیرد.

العربیه نوشت؛ جمهوری اسلامی با ارسال اسلحه سنگین و موشک برای گروه‌های تروریستی، علاوه بر تهدید ثبات منطقه، با تهدید آبراه‌ها و هدف قرار دادن تاسیسات نفتی و زیرساخت‌های اقتصادی منطقه، شریان حیاتی اقتصاد جهان را هدف قرار داده است.