«کری مولیگان» برای نقش «هیلاری کلینتون» انتخاب شد..

0
1075

«جیمزپونسولت» کارگردان این فیلم اعلام کرده «کری مولیگان» نه تنها از نظرظاهری شباهت زیادی به کلینتون دارد بلکه از جنبه شخصیتی نیز بی شباهت نیست.

 سینما خبر گزارش داد؛ در حالی که تصور می شد یکی از چهار کاندید موردنظر استودیو در نقش اصلی هیلاری کلینتون بازی کنند، «کری مولیگان» بازیگر نقش اول زن فیلم «گتسبی بزرگ» با کنار زدن رقبایی همچون «اسکارلت جوهانسون» ، «جسیکا چستین» ،«اما استون» و «آماندا سایفرید» در نقش اول فیلم زندگی «هیلاری کلینتون» تحت عنوان «رادهام» بازی می کند.

mulligan1j2511

«رادهام» فیلمی برگرفته از زندگی وزیر خارجه سابق ایالات متحده «هیلاری کلینتون» است که زندگی او در سالهای دهه ۱۹۷۰ و هنگامی که او به تازگی وارد دانشگاه حقوق شده بود و در جریان استیضاح رئیس جمهور ریچارد نیکسون درگیر می شود و اینکه چگونه با «بیل کلینتون» آشنا می شود ، را به تصویر می کشد.

«مولیگان» در حال حاضر فیلم «گتسبی بزرگ» را در کنار «لئوناردو دی کاپریو» روی پرده سینماها دارد . او برای بازی در فیلم «یک آموزش» نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول شده است.

کری هانا مولیگان در ۲۸ می ۱۹۸۵ در وست مینستر انگلستان متولد شد. پدرش استفن، اصالتاً لیورپولی بود و مادرش که یک مدرس دانشگاه بود اهل لاندیلو در غرب ولز بود. پدربزرگ او از ایرلند مهاجرت کرده بود. مولیگان یک برادر بزرگتر به نام اوین دارد. در سه سالگی مولیگان همراه خانواده‌اش به خاطر شغل پدرش به آلمان رفتند.

او نخستین بار در نقش کیتی بنت در فیلم غرور و تعصب (۲۰۰۵) خود را مطرح کرد. به دنبال غرور و تعصب، او نقش‌هایی را در تلویزیون از جمله فیلم خانه متروک (۲۰۰۵) و آقای پریچارد شگفت انگیز (۲۰۰۶) ایفا کرد. در سال ۲۰۰۷، او در درام‌های تلویزیونی از جمله پسرم جک (۲۰۰۷) و کلیسای شمالی” (۲۰۰۷) نقش آفرینی کرد. در همان سال مولیگان در برادوی به خاطر بازی در نمایش مرغ دریایی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

در ۲۴ سالگی، به خاطر بازی در نقش جنی در فیلم یک آموزش (۲۰۰۹) به شهرت جهانی رسید و جایزه بفتا را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن بدست آورد. همچنین مولیگان نامزد جایزه بهترین بازیگر زن در مراسم گلدن گلوب و نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در مراسم اسکار شد.

N36607

در همان سال به دنبال بازی معروف در نقش جنی در فیلم یک آموزش، او در دو فیلم درام برادران (۲۰۰۹) و بزرگترین (۲۰۰۹) نقش آفرینی کرد. فیلمهای بعدی مولیگان، وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد و نگذار که بروم هستند.