جمهوری اسلامی: افشا کننده محل استقرار و تردد قاسم سلیمانی به‌زودی اعدام می‌شود

0
126

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعلام کرد فردی که محل استقرار و ترددهای قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس را جمع آوری و در اختیار «بیگانه» می‌گذاشت به زودی اعدام می‌شود.

با این حال در توضیحات تکمیلی قوه قضاییه آمده که این فرد در مهر ماه ۱۳۹۷ یعنی یکسال و سه ماه قبل از کشته شدن قاسم سلیمانی بازداشت شده است.

آقای اسماعیلی نام این فرد را «محمود موسوی مجد» عنوان کرد و افزود: « اخیرا سید محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم که هم به سرویس موساد و هم به سرویس سیا در قبال اخذ دلار امریکایی برای آنها در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح بویژه سپاه قدس و محل استقرار و ترددهای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اطلاعاتی جمع‌آوری کرده و در اختیار بیگانه می گذاشت به اعدام محکوم شد.»

وی در نشست خبری امروز خود تصریح کرد که شعبه ۱۹ دیوانعالی این حکم را تأیید کرده است و به زودی اجرا می‌شود.

این نخستین بار است که نام چنین فردی در پرونده قاسم سلیمانی اعلام می‌شود با این حال به‌نظر می‌رسد این فرد ارتباط مستقیمی با عملیات کشته شدن فرمانده پیشین سپاه قدس جمهوری اسلامی ندارد.

یوروونیوز گزارش داد؛ خودروی حامل قاسم سلیمانی بامداد جمعه سه ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۱۳۹۸)، در عملیاتی موسوم به «آذرخش کبود» در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف حملهٔ پهپادهای نیروهای ایالات متحده قرار گرفت و او به‌همراه شماری از فرماندهان سپاه و حشد شعبی جان باخت.