برایان هوک:‌ پرزیدنت ترامپ درهای دیپلماسی را به روی جمهوری اسلامی باز نگه داشته است

0
81

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور جمهوری اسلامی می‌گوید پرزیدنت ترامپ درهای دیپلماسی را به روی جمهوری اسلامی باز نگه داشته است. 

برایان هوک عصر جمعه ۱۶ خرداد در کنفرانس خبری وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر این که تحریم‌های ایالات متحده علیه رژیم جمهوری اسلامی ادامه پیدا خواهد کرد، گفت که پرزیدنت ترامپ درهای دیپلماسی را به روی جمهوری اسلامی باز نگه داشته و جمهوری اسلامی باید دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ بدهد.

وی به مذاکرات با رهبر کره شمالی به عنوان مثالی از سیاست پرزیدنت ترامپ یاد کرد.

آماده توافق جدید با جمهوری اسلامی هستیم

آقای هوک در بخشی از این کنفرانس خبری گفت: هیچ شکی نیست که اگر ما بتوانیم به یک توافق جامع براساس آنچه به عنوان یک توافق جدید با جمهوری اسلامی ترسیم کرده‌ایم، برسیم، این به نفع مردم ایران خواهد بود. آنها از اینکه می‌بینند ثروت‌شان در کشورهای دیگر خاورمیانه یا جاهایی مثل ونزوئلا هدر می‌شود، خسته شده‌اند.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم که دلایل زیادی برای رژیم جمهوری اسلامی وجود دارد که به میز مذاکره بیاید. من شما را به آنچه پرزیدنت در توئیت شب گذشته نوشت،‌ ارجاع می‌دهم.  پرزیدنت ترامپ در توئیت روز گذشته گفت مایلیم به توافق تازه ای دست یابیم که جایگزین توافق هسته ای ورشکسته سابق باشد.

صدای آمریکا گزارش داد؛ نماینده ویژه آمریکا در امور جمهوری اسلامی همچنین گفت: امیدواریم رژیم (جمهوری اسلامی) پاسخ دیپلماسی ما را با دیپلماسی بدهد، البته این سوالی است برای خود رژیم که ببیند نهایتا چگونه می خواهد عمل کند.