با صدای برندگان اسکار “شازده کوچولو” در دنیای انیمیشن جان می‌گیرد..

0
755

مارک آزبورن کارگردان “کونگ فو پاندا”، “شازده کوچولو” را بر پرده های نقره ای می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،”شازده کوچولو” شاهکار آنتون دوسن اگزوپری، این بار با صدای سه برنده اسکار بریجز، کوتیار و دل تورو ساخته می شود. این رمان کلاسیک فرانسوی با صدای جیمز فرانکو، راشل مک آدامز، جف بریجز، مارتین کوتیلار، بنسیو دل تورو و پل جیامتی ساخته می شود.

مارک آزبورن که کارگردانی “کونگ فو پاندا” را برعهده داشت، این انیمیشن را با همکاری اونیکس فیلمز می سازد.

داستان این انیمیشن بر خلبانی متمرکز است که هواپیمایش در بیابانی در صحرا مجبور به فرود می شود و او با پسر بچه ای آشنا می شود که می گوید شاهزاده ای است که از سیاره ای دیگر به زمین آمده است. در حالی که خلبان هواپیمایش را تعمیر می کند، شازده کوچولو ماجراهایی از سیاره خودش و ساکنان دیگر سیاره هایی که دیده، تعریف می کند.

جف بریجز در نقش شازده کوچولو صداپیشگی می کند ولی هنوز نقش شخصیت های دیگر معلوم نیست.

14848_466563500078274_958806597_n

کتاب شازده کوچولو سال ۱۹۴۳ منتشر شد و به زبان های متعدد تاکنون ترجمه شده است و با ماهیت فلسفی اش هم برای کودکان مناسب است و هم در میان بزرگسالان طرفدار بسیار دارد.

این داستان تاکنون بارها به صورت فیلم و مجموعه تلویزیونی درآمده و پارامونت نیز در سال ۱۹۷۴ آن را در قالب یک فیلم به کارگردانی استنلی دونن راهی پرده نقره ای کرد.

این کتاب اخیرا در تلویزیون فرانسه در قالب یک مجموعه تلویزیونی بار دیگر به نمایش درآمد.

06138323004299207888

شازده کوچولو یا شهریار کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince)‏ نام یک کتاب داستان اثر آنتوان دوسنت اگزوپری است که اولین بار در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک مجلد جهان در تمام طول تاریخ می‌باشد. کتاب شازده کوچولو «خوانده شده‌ترین» و «ترجمه شده‌ترین» کتاب فرانسوی‌زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شده است. از این کتاب به طور متوسط سالی ۱ میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. این کتاب در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد. این رمان کوتاه که به قلم هوانورد و نویسنده فرانسوی در تاریخ ششم آوریل سال ۱۹۴۳ میلادی (۱۶ فروردین ۱۳۲۲) منتشر شده بود در تاریخ شش آوریل ۲۰۱۳ جشن هفتادمین زادروز خود را گرفت. به مناسبت هفتادمین سالگرد تولد این رمان شیرین، در ماه مارس ۲۰۱۳ نسخه‌های جدیدی از آن منتشر شد: یک نسخه با جلد مقوایی برای نوجوانان، دیگری به همراه سی دی کتاب گویای شازده کوچولو با صدای ویگو مورتنسن، هنرپیشه فیلم «ارباب حلقه‌ها» و نسخه‌ای مصور به همراه نقاشی‌های ژوان سفار. سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری – که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان جا فرود آمد. همین سانحه دستمایه الهام «شازده کوچولو» شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‏چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‏اش بازگردد.