آموزش نظامی ۳۵۰ شبه‌نظامی حوثی در زمان آتش‌بس توسط سپاه پاسداران

0
330

نزدیک به ۳۵۰ شبه‌نظامی حوثی از آوریل گذشته با آغاز آتش‌بس در یمن به سرپرستی سازمان ملل، برای طی کردن «دوره‌های آموزشی» پرتاب پهپاد، قاچاق تسلیحات، حمله به کشتی‌ها و جنگ‌های چریکی راهی تهران شدند.

وبگاه خبری یمنی به نقل از منابع «ویژه» خود در این رابطه نوشت که سپاه پاسداران، سازماندهی انتقال و بازگردادن عوامل حوثی میان جمهوری اسلامی و شمال یمن را بر عهده دارد.

این منابع تاکید کردند که جدیدترین گروه حوثی‌های آموزش‌دیده هفته گذشته به شمال یمن بازگشتند که دوره‌های آموزشی در زمینه‌های نظامی و امنیتی را زیر نظر فرماندهان سپاه پاسداران طی کرده بودند.

العربیه به نقل از نیوزیمن نوشت؛ به گفته این منابع، برنامه بخش نظامی این دوره‌ها، آموزش پرتاب پهپادها و موشک‌های بالستیک، قاچاق تسلیحات، هدف قرار دادن کشتی‌ها و همچنین جنگ‌های چریکی و عملیات ترور را شامل شد و برخی از مربی‌های سپاه پاسداران که بر این آموزش‌ها نظارت داشتند، در جنگ‌های چریکی در عراق و سوریه مشارکت کرده بودند.

منابع مزبور به نقل از عوامل آموزش‌دیده حوثی افزودند که دوره‌های امنیتی بر محور سرکوب، تشدید سانسور و پیگرد همه عوامل سیاسی، امنیتی یا نظامی مخالف با شبه‌نظامیان حوثی در مناطق زیر کنترل آنها قرار داشت.

در این دوره‌ها کیفیت استفاده از فناوری‌های ارتباطات در سانسور، پیگرد و جاسوسی و همچنین سازوکار برخورد امنیتی در عرصه رسانه با بحران‌های فراروی حوثی‌ها آموزش داده شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید