۴۹۹ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه جان باختند

0
130

کشورهای اروپایی در حالی برای دوره اوج (پیک) شیوع ویروس جدید کرونا آماده می شوند که آمریکا تمامی امکانات خود را برای مقابله با این بیماری همه گیر بسیج کرده است.

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» در سطح جهان از ۴۱ هزار نفر فراتر رفته است. این در حالی است که بیش از ۸۰۰هزار نفر در جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد، بیش از ۱۷۰ هزار نفر بهبود یافته اند.

۴۹۹ مورد مرگ در شبانه روز گذشته در فرانسه

۴۹۹ نفر در فرانسه در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند. در همین زمان نتیجه تست کرونای ۷۵۷۸ نفر مثبت اعلام شده است. به این ترتیب شمار مبتلایان از زمان آغاز شیوع اپیدمی در فرانسه به ۵۲۱۲۸ نفر رسید که ۷۹۲۷ نفر از آن‌ها بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند. تا شامگاه سه‌شنبه، دو هفته پس از آغاز قرنطینه سراسری، ۴۰۶۷۸ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا هستند که وضعیت ۵۰۵۶ نفر از آن‌ها وخیم است.

۸۳۷ مورد مرگ در بیست و چهار ساعت در ایتالیا

۸۳۷ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا که جان خود را از دست داده‌اند به ۱۲ هزار ۴۲۸ نفر رسید. مجموع تعداد مبتلایان نیز ۱۵ هزار ۷۹۲ تن اعلام شد.

۳۸۱ مورد مرگ در بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته

به گزاش یورونیوز؛ بر اساس آمار رسمی دولت بریتانیا ۳۸۱ نفر در بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.