«گناهکاران» در مادرید اسپانیا..

0
409

فیلم سینمایی «گناهکاران» به کارگردانی فرامرز قریبیان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی از جشنواره مادرید شد.

 بر اساس گزارش بانی فیلم،این فیلم در پنجمین حضور بین المللی اش توانسته در جشنواره مادرید جزو ۶ فیلم منتخب برای دریافت جایزه بهترین فیلم غیر اسپانیایی قرار بگیرد. در این بخش فرامرز قریبیان به عنوان بهترین کارگردان و سام قریبیان به عنوان بهترین فیلمنامه نویس نامزد دریافت جایزه هستند.

این فستیوال دیروز (۳ جولای) آغاز به کار کرده و قرار است طی چند روز آینده برگزیدگان خود را انتخاب کند.«گناهکاران» در اولین حضور بین المللی خود شهریور ماه سال قبل در فستیوال «میل ولی» در کالیفرنیا پذیرفته شده و به نمایش درآمده بود.

 جشنواره های ماردیا اسپانیا، لوسرن سوئیس و سونوما کالیفرنیا دیگر فستیوال هایی هستند که طی یکسال گذشته «گناهکاران» را نمایش داده اند که از این میان این فیلم از فستیوال لوسرن توانست دیپلم افتخار بگیرد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده «گناهکاران» قرار است از در اکران دوم عید فطر در گروه آفریقا به نمایش دربیاید. با توافقات انجام شده این فیلم بعد از پایان اکران «هیس! دخترها فریاد نمی زنند» در این گروه سینمایی روی پرده برود.

قریبیان این فیلم را دو سال قبل در تهران و ترکیه ساخت که در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و رامبد جوان توانست برای ایفای نقش در این فیلم سیمرغ بلورین بگیرد. فرامرز قریبیان، رامبد جوان، بهاره کیان‌افشار، همایون ارشادی، هومن برق نورد، کوروش تهامی، ملکه رنجبر، امید روحانی، رضا رویگری، شقایق فراهانی، مهتاج نجومی و نسرین مقانلو بازیگران این فیلم هستند. «گناهکاران» داستان یک کاراگاه و دستیارش است که درگیر پرونده پیچیده قتل دختری جوان می شوند. پخش فیلم «گناهکاران» را فیلمیران بر عهده دارد.