کارگردان جوکر فیلمنامه جوکر۲ را مینویسد

0
230

تاد فیلیپس به عنوان یکی از نویسندگان فیلمنامه «جوکر ۲» بازمی‌گردد. فیلیپس که کارگردان و یکی از نویسندگان فیلم «جوکر» بود، رسماً به عنوان یکی از نویسندگان فیلم بعدی «جوکر» انتخاب شده است.

فیلم نخست هم با تحسین منتقدان روبه رو شد و هم چندین جایزه مهم را از آن خود کرد که جایزه بهترین بازیگر برای خواکین فینیکس از جمله آنها بود. از همین رو طرفداران فیلم به شدت منتظر ساخته شدن قسمت دوم آن هستند.

 اسکرین رنت گزارش داد، فیلم اول به کارگردانی فیلیپس بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم خود او با همراهی اسکات سیلور ساخته شد و داستان یکی از چهره‌های شر دنیای دی‌سی را تصویر کرد.

با این حال این فیلم از نظر لحن روایت داستان با دنیای فیلم‌های ابرقهرمانی کاملاً متفاوت بود و تفاوت‌های اصلی از نظر سبکی با آن مجموعه داشت و با این حال باز هم در گروه سنی بزرگسال جای گرفت.

رسانه های هنری داخلی نوشتند؛ در حالی که گفته شده تاد فیلیپس برای نوشتن فیلمنامه قرارداد بسته، هنور روشن نیست که آیا سیلور نیز بار دیگر با وی همراه خواهد بود یا خیر.

داستان جوکر که به چگونگی تبدیل شدن «آرتور فلک» به «جوکر» (جوکر یک شخصیت خیالی ابرشرور در کتاب‌های کمیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس است. شخصیت جوکر توسط باب کین، جری رابینسون و بیل فینگر خلق شده‌است؛ که برای اولین بار در نخستین جلد کتاب‌های کمیک بتمن (۲۵ آوریل ۱۹۴۰) حضور پیدا کرد. او یکی از شخصیت‌های منفی داستان‌های بتمن است.)می‌پرداخت این نقدها را مطرح کرد که داستان فیلم در نهایت خشونت را منصفانه قلمداد کرده است و در دنیایی که هر روز خبری از تیراندازی به مردم و تروریسم داخلی از گوشه و کنار جهان به گوش می‌رسد شاید خیلی‌ها احساس همذات‌پنداری با جوکر را داشته باشند در حالی که به صورت سنتی غرض نشان دان شخصیتی روان پریش بوده است.

در هر حال داستان «جوکر» (جوکر هیچ توانایی ابرانسانی ندارد، در عوض از تخصص خود در رشته مهندسی شیمی برای ایجاد ترکیبات سمی یا کشنده و تسلیحات موضوعی شامل ورق‌های بازی بُرنده، زنگ هشدار کشنده، و گل‌های اسیدپاش بر روی پیراهن خود بهره‌مند می‌شود. جوکر اغلب با دیگر ابرشروران گاتهام سیتی از جمله پنگوئن و دوچهره، و گروه‌هایی مانند لیگ بی‌عدالتی همکاری می‌کند، اما روابط آن‌ها غالباً به واسطه تمایل جوکر به آشفتگی افسار گسیخته از بین می‌رود.)هیچ ارتباطی با دیگر داستان‌های ابرقهرمانی دنیای کمیک‌های دی‌سی ندارد و در حالی که «بتمن» با بازی رابرت پتینسون و به کارگردانی مت ریوز قرار است ۲۰۲۲ اکران شود، این فیلم ربطی به آن نخواهد داشت.

«جوکر» که با بودجه حدود ۷۰ میلیون دلاری ساخته شده بود، با فروش بیش از یک میلیارد دلار در سراسر دنیا با اقبال زیادی روبه‌رو شد.