وضعیت وخیم امیر اسلامی در بند ۳۵۰؛ وزارت اطلاعات مجوز اعزام وی به بیمارستان را نمی‌دهد

0
302

 

امیر اسلامی از وکلای زندانی دراویش با وجود وضیعت وخیم جسمی، با دخالت نیروهای امنیتی اعزام به مراکز درمانی محروم مانده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان ازمجذوبان نور؛ با وجود درد شدید معده و بیماری دستگاه گوارش امیر اسلامی و دستور بهداری اوین مبنی بر انتقال اورژانسی آقای اسلامی به مراکز درمانی خارج از زندان، مسئولین زندان اوین از اعزام ایشان به مراکز درمانی خارج از زندان امتناع می‌کنند. جلوگیری از پیگیری روند رسیدگی‌های پزشکی برای دراویش زندانی در حالی انجام می‌گیرد که وضعیت جسمی آقای اسلامی به دفعات در وضعیت اورژانسی قرار گرفته و بهداری زندان دستور اعزام فوری ایشان را صادر کرده است اما مامورین امنیتی و مسئولان زندان اوین از خروج وی از بند جلوگیری کرده‌اند.

 

لازم به ذکر است که آقای حمیدی فر، ریاست اجرای احکام زندان اوین در مورد انتقال آقای اسلامی به مراکز درمانی، به دستور کتبی قاضی صلواتی اشاره می‌کند که طبق آن دستور هرگونه اعزام دراویش زندانی در زندان اوین به مراکز درمانی منوط به مجوز و تایید ماموران وزارت اطلاعات شده است.

 

این زندانی عقیدتی و وکیل دراویش مدت هاست از بیماری معده و روده رنج می‌برد اما در روزهای اخیر بیماری ایشان شدت زیادی پیدا کرده به طوری که به دفعات دچار استفراغات خونی می‌شود و با این حال از اعزام وی به مراکز درمانی ممانعت می‌شود.

 

این در حالیست که حتی پیگیری‌های خانواده‌ی این درویش برای رسیدگی و توجه پزشکی نه تنها هیچ گونه پاسخی از طرف مسئولین زندان نداشته بلکه حتی خانواده‌‌های ایشان توسط دادیار ناظر زندان، آقای خدابخشی تهدید به ممنوع الملاقات شدن دراویش زندانی نیز شده‌اند!

 

هفت تن از وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور هم اکنون بیش از ۲۲ ماه را در زندان اوین می‌گذرانند در حالی که تاکنون هیچ گونه حکمی برای آنها صادر نشده است. آنها بارها به نحوه رسیدگی به پرونده اتهامی خود اعتراض کرده و حتی شکایتی نیز از قاضی پرونده خود، آقای صلواتی تنظیم کردند.