نمایش «خروج؛ خدایان و شاه‌ها» بعد از مصر در امارت هم ممنوع شد

0
817

امارت متحده عربی نیز به شمار کشورهای عربی مصر و مراکش پیوست که پیش از این نمایش فیلم جدید ریدلی اسکات را ممنوع کرده بودند.

فیلم تاریخی «خروج؛ خدایان و شاه ها» اثر جدید ریدلی اسکات که زندگی موسی را تصویر کرده، در امارات متحده عربی نیز به عنوان فیلمی با اطلاعات نادرست تاریخی و مذهبی خوانده شده و اجازه نمایش نیافته است.

جمعه عبید علیم  مدیر مرکز تعیین محتوای رسانه در شورای ملی رسانه امارات اعلام کرد این فیلم نه تنها از نظر اسلامی دارای شواهد تاریخی و مذهبی نادرست است، بلکه در بیان شواهدی از دیگر مذهب‌ها نیز ارجاعات نادرستی ارایه می کند.

امسال و در ماه مارس نیز فیلم «نوح» ساخته دارن آرنوفسکی در بخش های وسیعی از کشورهای عربی و اسلامی اجازه اکران نیافت. آن فیلم با نقد الازهر در مصر از اکران بازماند. فیلم «نوح»  با الهام از روایت کتاب مقدس از نوح  و کشتی او ساخته شده، به خاطر مغایرت با قوانین اسلامی درمورد نشان دادن چهره پیامبران، مورد انتقاد تعدادی از کشورها در خاورمیانه قرار گرفت.

«خروج؛ خدایان و شاه ها» داستان زندگی  موسی و مهاجرت قوم یهود را روایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ددلاین، مقامات سینمایی دو کشور مراکش و مصر که نمایش فیلم را ممنوع کردند اعلام کرده بودند بخش اعظمی از این فیلم به ویژه زندگی موسی تحریف شده است. در بخشی از این انتقادها آمده است که در این فیلم ادعا می‌شود موسی و یهودیان اهرام ثلاثه را می‌سازند، در حالی‌که این مساله صحت ندارد.