مصادره اموال رومن ابراموویچ روس در بریتانیا

0
223

دولت بریتانیا تمام اموال و مستغلات رومن ابراموویچ، مالک باشگاه چلسی را توقیف کرد. شاید این اتفاق بدترین خبر برای هوادران آبی‌های لندن باشد. بدین ترتیب روند فروش باشگاه چلسی که هفته گذشته از سوی مالک روس آبی‌های لندن به جریان انداخته شده بود، متوقف می‌شود و موقتا کسی نمی‌تواند باشگاه را بخرد.

به این ترتیب باشگاه چلسی در هفته‌های آینده نه حق فروش بلیط جدید و نه حق فروش هیچ کالایی را خواهد داشت. از همه مهم‌تر اینکه قرارداد هیچ کدام از بازیکنان و اعضای کادر فنی و کارکنان باشگاه نمی‌تواند تمدید شود.

همزمان هیچ نقل و انتقالی هم صورت نمی‌پذیرد. باشگاه چلسی در یک بیاینه گفته است که حقوق افراد پرداخت خواهد شد و بلیط‌هایی که در ابتدای فصل فروخته شده همچنان اعتبار خواهند داشت.

رسانه‌های بریتانیایی می‌گویند که رومن آبراموویچ یکی از دوستان نزدیک ولادیمیر پوتین است. این الیگارک میلیاردر باشگاه چلسی را در اوائل قرن ۲۱ خریداری کرد و آبی‌ها را به بزرگترین افتخارات تاریخ باشگاه رساند. تازه ترین آن، سال گذشته میلادی بود که چلسی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

آبراموویچ برای اغلب هواداران چلسی نقش یک قهرمان را دارد که باشگاه را به اوج رسانده است.

یورونیوز نوشت؛ دولت بریتانیا روزهای زیادی تحت فشار قرارداشت تا او را مانند دیگر الیگارک های روس مقیم بریتانیا تحریم کند و به نظر می رسد بوریس جانسون نهایتا در زیر فشار افکار عمومی ناگزیر مالک چلسی را تحریم کرد.

آبراموویچ که ملیت کشور اسرائیل را نیز دارد، در سال ۲۰۰۳ تصمیم به خرید باشگاه چلسی گرفت. به جز باشگاه چلسی آبراموویچ املاک و مستغلات زیادی دارد از جمله خانه او در لندن که گفته می‌شود قیمت آن از ۱۰۰ میلیون پوند بیشتر است و به نظر می‌رسد این خانه هم در تصرف دولت بریتانیا قرارگرفته است.

هنوز هیچ واکنش رسمی از سوی رومن آبراموویچ منتشر نشده است.