محرومیت از میزبانی دو رقیب ایران در مقدماتی جام جهانی

0
143

دو هم گروه ایران که پیش از این از میزبانی محروم بودند برای مسابقات مقدماتی جام جهانی هم باید در کشور ثالث از رقیبان خود میزبانی کنند.

 منبعی در کمیته مسابقات فیفا خبر داده که  فدراسیون جهانی فوتبال حق میزبانی در مسابقات مقدماتی جام جهانی را از دو کشور عراق و سوریه سلب کرده است.

این دو کشور، در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی به همراه ایران، کره جنوبی، امارات و لبنان خود را برای صعود به دور بعدی رقابت‌ها آماده می‌کنند که با تاکید فیفا، آنها باید کشورهای دیگری را برای میزبانی بازی‌های خود انتخاب کنند.

البته این مسئله برای هر دو کشور مسئله تازه‌ای نیست و پیش از آغاز فصل کرونا هم عراق از میزبانی مسابقات بین‌المللی محروم و کشور اردن را به‌عنوان میزبان رقابت های مقدماتی جام جهانی معرفی کرده بود که در آنجا موفق به برتری یک بر صفر مقابل ایران شد.

سوریه هم که قبل‌تر برای میزبانی بازی‌ها از ایران استفاده می‌کرد، کشور امارات را برای میزبانی از رقابت‌های رسمی خود معرفی خواهد کرد؛ البته هنوز مشخص نیست این دو کشور دقیقا کدام ورزشگاه و شهر را برای میزبانی از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در مرحله دوم انتخاب کنند، اما این موضوع می‌تواند روی شانس آنها برای ایجاد دردسر برای مدعیان گروه تاثیر مستقیم بگذارد.

رسانه‌های ورزشی داخلی نوشتند؛ عراق و سوریه که در گلدان‌های چهار و پنج قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی در آسیا حضور داشتند، در گروهی قرار گرفتند که ایران به‌عنوان مدعی اصلی صعود به جام جهانی از دیدار مقابل سوریه، کارش را در تهران آغاز خواهد کرد. دومین بازی ایران که به میزبانی عراق برگزار می‌شود، مقابل عراق در روز ۱۶ شهریور برنامه‌ریزی شده که باید دید چه شهری به‌عنوان میزبان این مسابقه انتخاب خواهد شد.

همچنین گفته می‌شود فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا منعی برای میزبانی ایران در رقابت‌های پیش روی مقدماتی آسیا ندارند و اگرچه این خبر هنوز رسما اعلام نشده، اما در انتظار خبرهای خوشی از مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهیم بود.