«کریستوفر پلامر» به فیلم «جاعل» دعوت شد

0
113

«کریستوفر پلامر» در فیلم «جاعل» (The forger) به «جان تراولتا»‌ و «تای شریدان» پیوست.

با حضور «پلامر» در این فیلم ، بازیگرانی از سه نسل هالیوود در «جاعل» بازی خواهند کرد.

«جاعل» به قلم «ریچارد دوویدیو» و کارگردانی «فیلیپ مارتین» جریان دزدی با سابقه و هنرمندی نابغه است که پس از آزادی از زندان سعی دارد زندگی آرامی را در کنار پسر بیمارش داشته باشد . این در حالی است که پدرش برای پرداخت صورت حساب بیمارستان و قروضش او را وادار به جعل می کند.

به گزارش سینما خبر؛ پروژه «جاعل» در مرحله پیش تولید است و به زودی مقابل دوربین می رود.

کریستوفر پلامر (به انگلیسی: Christopher Plummer)‏ بازیگر کانادایی (متولد ۱۳ دسامبر ۱۹۲۹) بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما می باشد.

وی تا به کنون جوایز فراوانی را برای هنرنمایی های خود دریافت کرده است که مهمترین آنها یک جایزه اسکار، دو جایزه امی، دو جایزه تونی، یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا می باشد. پلامر با دریافت جایزه اسکار در سال ۲۰۱۲ برای فیلم مبتدی ها، مسنترین بازیگریست که تا کنون جایزه اسکار را دریافت نموده است.

او با سابقه ای بیش از ۵۰ سال، نقش آفرینی‏های ماندگاری در سینما، تئاتر و تلویزیون از خود به جای گذاشته است.

او را بیشتر به خاطر ایفای نقش کاپیتان جورج فون تراپ در فیلم اشک‏ها و لبخندها می‏شناسند.

زندگینامه

نام کامل وی آرتور کریستوفر اورم پلامر (به انگلیسی: Arthur Christopher Orme Plummer)‏ میباشد، او در شهر تورنتو در استان اونتاریو چشم به جهان گشود و تک فرزند خانواده‏ای بود که ایزابلا ماری و جان اورم پلامر آن را تشکیل می‏دادند.

پدرش عضو هیئت علمی دانشگاه مک‏گیل بود. پدرِ پدربزرگ مادری او، نخست وزیر اسبق کانادا، سِر جان ابوت بود.

پلامر پس از مدت زمانی کوتاه از تولدش با طلاق والدینش روبه‏رو گردید و به همین دلیل به کبک برده شد تا در خانه ی پدربزرگ مادری‏اش در سِن‏ویل در حومه ی مونترال زندگی کند. به این دلیل علاوه بر انگلیسی، فرانسه نیز می داند.

او در ابتدای تحصیلاتش به نوازندگی پیانو پرداخت اما پس از نوازندگی پیانو در کودکی همزمان به عشق و علاقه‏اش به بازیگری پی برد و از دوران دبیرستان به این حرفه روی آورد.

الهام بخش او در پیشه‏اش دیدن سِر لارنس اولیویه در فیلم هنری پنجم به سال ۱۹۴۴ بود.

وی جهت تجربه اندوزی با گروه سی آر تی (به انگلیسی: the Canadian Repertory Theatre) همراه شد.