فیلم “12 میمون” سریال می‌شود..

0
721

“12 میمون” فیلمی که به خاطر شیوه ساخت عجیب آن توسط تری جیلیام هواداران خاص خود را دارد، به زودی به صورت یک مجموعه تلویزیونی راهی خانه‌های مردم آمریکا می‌شود.

به گزارش  مهر به نقل از امپریال، شبکه سای فای که یک شبکه کابلی آمریکایی است، ساخت قسمت اول این سریال تلویزیونی را شروع کرده است.

این فیلم مجموعه‌ای از ماجراهای مربوط به سفر در زمان و دیوانگی ساخته جیلیام بر مبنای فیلمنامه‌ای از دیوید و جانت پیپلز بود که در سال 1995 ساخته شد. در این فیلم بروس ویلیس نقش جیمز کول را بازی می‌کند که مردی زندانی‌ است که در آینده‌ حبس شده است. به او می‌گویند که اگر با استفاده از تکنولوژی‌هایی عجیب و تا حدودی نا امن در زمان به عقب سفر کند و اطلاعاتی را به دست بیاورد که بتوانند گروهی تروریستی به نام لشکر دوازده میمون را متوقف کند، گناهانش بخشیده می شوند. این دستگاه زمان او را به زمانی زودتر از آنی که می خواست می فرستد و در نتیجه او در بیمارستانی روانی قرار می گیرد که در آنجا با دکتر رایلی (مدلین استو) و جفری گوینز دیوانه (برد پیت) آشنا می شود…

دو نفر از تهیه‌کنندگان فیلم اصلی یعنی چاک روون و ریچارد ساکل برای بازبینی پروژه حضور دارند و تری ماتالاس و ترویس فیکت در حال نوشتن قسمت اول 90 دقیقه‌ای برای ساخت یک سریال تلویزیونی از این فیلم هستند.

دوازده میمون (به انگلیسی: 12 Monkeys)‏ فیلمی علمی تخیلی محصول ۱۹۹۵ از کشور ایالات متحده امریکا و به کارگردانی تری گیلیام است که در ساخت آن از یکی از فیلم‌های کوتاه کریس مارکر با نام La Jetée الهام گرفته است.

12mokeys1sm

در این فیلم بروس ویلیس، برد پیت،مادلین استو،کریستوفر پلامر و دیوید مورس به عنوان بازیگر حضور دارند.

کمی از داستان

در سال ۱۹۹۶ جهان به مکانی ناامن برای زندگی بشر تبدیل گشته؛ به طوری که بیش از ۵ میلیارد نفر بر اثر یک ویروس کشنده از بین رفته‌اند و یک درصد باقی‌مانده از انسان‌ها؛ مجبورند برای در امان ماندن از مرگ؛ در زیر زمین زندگی کنند.

در سال ۲۰۳۵ عده ای از دانشمندان برای یافتن راه حلی برای درمان این ویروس؛ زندانیان را به زمان گذشته می فرستند تا از نوع غیر جهش‌یافته ویروس‌ها اطلاعاتی را پیدا کنند.

یکی از آن زندانیان جیمز کول (با بازی بروس ویلیس) است که برای انجام ماموریت در سال ۱۹۹۶ انتخاب می‌شود.او باید به جمع‌آوری اطلاعات درباره ویروس بپردازد؛ ویروسی که به عقیده دانشمندان توسط یک گروه تروریستی که به نام دوازده میمون شخته می‌شوند؛ منتشر می‌شود.

او برای نخستین بار به اشتباه به سال ۱۹۹۰ و به یک آسایشگاه روانی فرستاده می‌شود و در آنجا نخستین بار با یک دکتر روانپزشک به نام کاترین ریلی (با بازی مادلین استو) برخورد می کند که ….