عذرخواهی راد بابت اظهاراتش درجشنواره فجر

0
128

سعید را د در نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «چ» که صبح امروز در برج میلاد برگزار شد در خصوص اظهاراتش در مراسم افتتاحیه جشنواره فجر که منجر به ایجاد حواشی برای جشنواره در چند روز گذشته شد گفت: کسانی که اینجا نشسته‌اید از حرفه‌ای‌ترین افراد مطبوعات هستید و ما بازیگرانی در سینمای ایران داشته‌ایم که هر کدام از بزرگان بودند مثل مرحوم خسرو شکیبایی که جایش خالی است یا بزرگانی مثل پرستویی کیانیان یا عرب‌نیا، ما بازیگران با روانیات خود زندگی می‌کنیم و این شاخصه بازیگری است.

وی ادامه داد: من اگر مزاحم مسئولان جشنواره شدم و به خاطر احساساتم برای آنها مشکلاتی پیش آمد و یک لحظه حرف‌هایی زدم که از منطق خارج شد عذرخواهی می‌کنم اما نظام جمهوری اسلامی در دنیا تثبیت شده است و همه در مقابل قدرت آن سر تعظیم فرود آورده‌اند.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از رسانه های درون مرزی، این بازیگر ادامه داد: من اگر چیزی را می‌گویم و از روی احساسات من از همه می‌خواهم با من طرف شوند و وقتی مسئولان جشنواره از من دعوت می کنند و به دلیل احساساتم که ناشی از غریزه بازیگری است چیزی را می‌گویم من را خطاب قرار دهند و ای کاش آنجا منطق داشتم.

شایان ذکر است که در مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره فیلم «فجر» که روز جمعه در تالار وحدت که با حضور علی جنتی،‌ وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی، و شماری از مقامات فرهنگی و هنرمندان برگزار شد، سعید راد، بازیگر سینما، از دو بازیگر سینمای پیش از انقلاب ایران تجلیل کرد.

 این بازیگر سینمای ایران گفت: «این امید در دل من زنده شد وقتی که صحبت از دولت تدبیر و امید شد، این سن خیلی باشکوه است و آدم‌های بزرگی بر روی این سن آمده‌اند. نگاتیو‌های فیلم‌های آقای قریبیان را دور کره زمین نمی‌شود کشید، جا کم می آورد. در اینجا می‌خواهم به عنوان یک بازیگر، اجازه بگیرم که از بزرگان بازیگری و سیاسیون که این بخشندگی و مهربانی را داشته باشند که من به عنوان یک بازیگر جرات پیدا بکنم که یادی داشته باشیم از بزرگان بازیگری،‌ آقای (محمدعلی) فردین و آقای بهروز وثوقی.»

سعید راد عنوان کرد “چه بخواهیم و چه نخواهیم آنها ستون های سینمای بودند و نسل بعد از آنها با شکوه دراین سالن نشسته اند.”