سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون و مدافع سابق تیم شاهین در گذشت

0
290

در این روزها که خبر بد کم نیست درگذشت سیروس گرجستانی بازیگر محبوب سینما و تلویزیونی نیز برتلخی اخبار اضافه می کند. او بیش از ۴۰ سال فعالیت مستمر و جدی در عرصه بازیگری داشت و نقش های خاطره انگیز زیادی از او به یادگار مانده اند.  او روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه و  در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

وی از شب گذشته یعنی جهارشنبه شب در بیمارستان شهید لواسانی بستری شده بود که در نهایت امروز بر اثر سکته قلبی درگذشت.

سیاوش گرجستانی فرزند این هنرمند درگذشت این هنرمند مطرح را تایید کرد.

سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه و قدیمی سینما و تلویزیون است که در سریال های طنز و مجموعه های نمایشی مختلفی به ایفای نقش پرداخته است.

از جمله سریال های وی می‌توان به همکاری با رضا عطاران در «متهم گریخت» و همچنین سریال های «زن بابا» و «گاوصندوق» اشاره کرد.

او همچنین این شب ها در سریال «شاهرگ» که به فضای دهه ۶۰ می‌پردازد بازی می‌کند.

این نکته جالب است که  سیروس گرجستانی آنقدر در زمینه بازیگری خبره و قوی بود که کمتر کسی به این فکر می کرد که او زمانی یک دفاع وسط حرفه ای فوتبال بوده است.

سیروس گرجستانی در دوران اوج تیم شاهین در پست دفاع وسط برای این تیم بازی می کرده است. تیمی که بزرگانی مثل همایون بهزادی و حمیدشیرزادگان و بسیاری دیگر از ستاره های تاریخ فوتبال ایران را در خود داشت. ماجرا احتمالا مربوط به حول و حوش دهه چهل است زمانی که شاهینی ها تیم ملی را غرق کرده بودند:”  آن موقع که دبیرستان بودم چهار سال تیم فوتبال شاهین سابق بودم.

خیلی کوبیدم بروم تیم ملی. رفقای من مثل همایون بهزادی و حمید شیرزادگان رفتند تیم ملی و من خیلی ناراحت بودم چرا نرفتم، ولی دیپلم که گرفتم حساب کردم باید کار کنم. ما زیاد دارا نبودیم. پدرم ندار بود. باید از پس مخارج زندگی برمی‌آمدم. آن موقع باشگاه‌ها پول نمی‌دادند. مجبور شدم در آن دورانی که می‌کوبیدم بروم تیم ملی برم، پی کار باشم تا پول درآورم. این شد که ورزش را کنار گذاشتم و در اداره تئاتر استخدام شدم.”

به گزارش خبرگزاری داخلی؛ گرجستانی هرچند به تیم ملی فوتبال نرسید و مجبور شد فوتبال را کنار بگذارد اما در بازیگری توانست سال ها در سطح اول حضور داشته باشد. او که در بازیگری و در همان نقش های کوچک ابتدایی توانایی های خودش را نشان داده بود هرچه گذشت و پخته تر نقش های مهم تری را گرفت و تبدیل به یکی از ستاره های تلویزیونی در سال های اخیر شد.