تاج‌وتختی‌ها به خاطر نت‌فلیکس «جنگ ستارگان» را رها کردند

0
227

دیوید بنیوف و دی‌بی وایس دیگر نویسنده یا تهیه‌کننده یک فیلم سه‌گانه جدید «جنگ ستارگان» نخواهند بود، آن‌ها گفته‌اند به خاطر پروژه‌های آینده‌شان در نت‌فلیکس از این مجموعه جدا می‌شوند.

دیوید بنیوف و دی‌بی وایس خالقان سریال «بازی تاج‌وتخت» در بیانیه‌ای گفتند: «ما عشق جنگ ستارگان هستیم. وقتی جورج لوکاس آن‌ها را ساخت، ما را هم ساخت. اینکه توانستیم درباره آن با او و تیم فعلی صحبت کنیم هیجان یک عمر بود و همیشه مدیون مجموعه‌ای خواهیم بود که همه چیز را تغییر داد.»

آن‌ها اضافه کردند: «اما در یک روز ساعات محدودی وجود دارد و حس کردیم نمی‌توانیم هم به جنگ ستارگان و هم به پروژه‌های نت‌فلیکس‌مان رسیدگی درستی بکنیم. بنابراین با افسوس از این پروژه‌ها کناره‌گیری می‌کنیم.»

کتلین کندی رییس استودیوی لوکاس‌فیلم گفت: دیوید بنیوف و دن وایس داستان‌سرایان خارق‌العاده‌ای هستند. امیدواریم وقتی بتوانند از برنامه کاری بسیار مشغول‌شان فاصله بگیرند و روی «جنگ ستارگان» تمرکز کنند با آن‌ها همکاری کنیم.

این قرارداد در فوریه ۲۰۱۸ اعلام شده بود. مجموعه جدید قرار بود از مجموعه اپیزودی لوک اسکای‌واکر که با «جنگ ستارگان: امیدی جدید» آغاز شده بود و قرار است با «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» ۲۰۱۹ به پایان برسد، جدا باشد. این مجموعه همچنین قرار بود جدا از مجموعه‌ای باشد که سال گذشته اعلام شده بود به کارگردانی رایان جانسون ساخته می‌شود.

نخستین فیلم مجموعه قرار بود شانزدهم دسامبر ۲۰۲۲ اکران بشود. دو فیلم دیگر هم قرار بود ۲۰۲۴ و ۲۰۲۶ منتشر بشوند. مشخص نیست که این تاریخ‌ها تغییر می‌کنند یا خیر.

از طرف دیگری قرارداد وایس و بنیوف با نت‌فلیکس بعد از یک نبرد شدید مزایده‌ای بین این استریمر و آمازون و دیزنی بسته شد. جزییاتی از پروژه این دو در نت‌فلیکس منتشر نشده است.

وایس و بنیوف ۲ روز پیش در فستیوال فیلم آستین در تگزاس حاضر شدند تا درباره استراتژی خلاقانه خود در ساخت «بازی تاج‌وتخت» صحبت کنند اما بعد از اینکه یکی از حضار بحث‌ها را زنده توییت کرد، انتقادهای بسیاری توسط کاربران توییتر شکل گرفت.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، فصل نهایی «بازی تاج‌وتخت» که به شش اپیزود محدود شده بود نسبت به فصل‌های قبلی با انتقادهای فراوانی به خاطر نویسندگی بسیار ضعیف مواجه شده بود.