به کیش سفر نکنید

0
116

ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا منطقه آزاد کیش طی اطلاعیه‌ای از هموطنان درخواست کرد تا از سفر به این جزیره خودداری کنند.

درحالیکه اسفند ماه پارسال، سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات و رویدادسازی های گسترده ای برای جذب و ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی به اجرا گذاشته بود و ستاد نوروزی این منطقه تمامی امکانات خود را برای پذیرای از میهمانان به کار گرفته بود، اکنون زیر سایه سنگین ویروس کرونا، این میهمان ناخوانده و نامرئی که در همه کوچه پس کوچه ها جولان می دهد، ناگزیر دست رد به سینه رد میهمانان زد و در اطلاعیه ای از مردم درخواست کرد تا از سفر به جزیره کیش بپرهیزند.

در این اطلاعیه، ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا منطقه آزاد کیش اعلام کرد: با توج به شیوع بیماری ویروس کرونا در کشور و محدودیت‌های جدی اعمال شده برای پروازها، مراکز اقامتی، تفریحی و گردشگری در جزیره کیش، در راستای حفظ سلامت ساکنین و آحاد ملت شریف ایران به‌عنوان یک اقدام ملی و بنا به تصویب ستاد اقدامات پیشگیرانه، از هموطنان گرامی درخواست می‌شود سفرهای خود را به منطقه آزاد کیش تا اطلاع ثانوی و تا ایجاد وضعیت عادی از لحاظ بهداشتی به تعویق بیندازند.

در اطلاعیه، ضمن سپاس از همراهی مردم فهیم ایران، براساس تأکیدات ستاد ملی کرونا، انتظار می‌رود، ما را در اجرای این اقدام پیشگیرانه با هدف جلوگیری از انتشار ویروس از طریق لغو سفرهای خود، یاری فرمایید.

از طرفی در اجرای مصوبات ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا درجزیره کیش مبنی بر محدود سازی سفرها، حفظ سلامت کیشوندان و همچنین مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا، از امروز ۹۸/۱۲/۱۹ پروازهای ورودی به این منطقه آزاد فقط از مبدا فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس و در صورت لزوم با نظر کارگروه مربوطه از سایر شهرها صرفا جهت امور ضروری انجام می گیرد.

بر اساس این مصوبه هرگونه فروش گروهی و تور به مقصد جزیره کیش ممنوع است و فروش بلیط ها صرفا برای کیشوندان، کارکنان و خانواده های دستگاه های ارائه دهنده خدمات دولتی در کیش انجام و آمار پروازها به تفکیک هر پرواز و بصورت روزانه برای سازمان هواپیمایی کشوری جهت کنترل ارسال خواهد شد.

عملیات پیشگیرانه و مقابله با ویروس کرونا در کیش که از دو هفته قبل با توقف، برنامه های جمعی ممنوعیت ورود خودرو به این جزیره و تعطیلی مراکز آموزشی، کنسرت ها آغاز شده بود طی هفته گذشته با عملیات گسترده ضد عفونی محیط شهری ادامه یافت و در پی مرگ یک بیمار مبتلا به این بیماری و افزودن سه بیمار جدید ناقل ویروس کرونا تشدید شده است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، در مجموع ۲۷ نفر مشکوک به این بیماری در بیمارستان کیش بستری شده اند که از این افراد ۱۴ نفر بهبود یافته و مرخص شدند و پنج بیمار مبتلابه مثبت همچنان تحت درمان قرار دارند.

به گزارش ایرنا؛ جزیره زیبای کیش، با حدود ۳۹ هزار جمعیت و ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت، قطب مهم گردشگری کشو محسوب می شود که به گفته کارشناسان، این موقعیت و محدودیت از یک سو می تواند زمینه ای برای شیوع فراگیر ویروس کرونا باشد و دیگر سو با کمک مردم و تدابیر لازم به عنوان منطقه ای نمونه در پاکسازی این بیماری عمل کند.