بازگشت سلمان خلیل‌پور به زندان رجایی شهر

0
312

سلمان خلیل‌پور، فعال سیاسی طیف چپ و شاعر، پس گذراندن مرخصی درمانی، جهت ادامه حبس خود به زندان رجایی شهر بازگشته است.

 سلمان خلیل‌پور که روز ۲۴ تیرماه جهت انجام عمل جراحی زانوی پای راست به مرخصی درمانی منتقل شده بود، پس از انجام درمان به زندان رجایی شهر بازگشته است.

سلمان خلیل‌پور پس از بازداشت و در مراحل بازجویی زیر فشارهای شدید جسمی و روحی قرار گرفته بود، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری و ارتباط با گروه‌های مخالف نظام به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای خلیل‌پور، متولد ۱۳۶۲، در جریانات مربوط به دستگیریهای مداوم برادرش سهیل، دستگیر می‌شود و به علت دفاع از برادر و درگیری با مأموران اطلاعات امنیت مجروح و پس از محاکمه به زندان آمل انتقال می‌ابد. او در زندان به سبب اعتراض به وضعیت مختلط بودن زندانیان سیاسی و عادی و درگیری با سربازان زندان به بند ۳ انفرادی منتقل و از سوی ماموران زندان از ناحیه پا و انگشتان دست و سر شدیداً دچار مصدومیت می‌شود.

این فعال سیاسی پس از آزادی در جریان حوادث پس از انتخابات مجدداً دستگیر می‌شود و در طی بازجویی‌ها دوباره از ناحیه پا، دست، گردن، کتف، پشت و کمر مصدوم می‌شود که جراحت مفصل زانوی پا و لگن به علت شدید بودن او را از راه رفتن بازمیدارد، در زندان دچار زخم بستر می‌شود و پس از آزادی به درمان می‌پردازد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از کمیته گزارشگران حقوق بشر، سهیل خلیل‌پور برادر بزرگ سلمان، فعال سیاسی طیف چپ، متولد ۱۳۵۷ و از دستگیر شدگان حوادث سال ۷۸ بود، او پس از طی دوره حبس سه ساله از ده سال حبس تعزیری در اوین آزاد و بعد از سکوتی کوتاه فعالیتهای خود را ادامه داد که بعد از مدتی مجدداً به وسیله مأموران اطلاعات امنیت کشور دستگیر شده و بعد از طی دوره چند ماهه در زندان ساری، به زندان آمل منتقل می‌شود. او پس از آزادی تا حدودی بینایی خود را از دست داده و دچار شکستگی دنده، بینی، مشکلات کلیوی و آسیب‌های مختلف ناشی از فشارهای جسمی شده بود.

سهیل خلیل‌پور در جریان ناآرامی‌های سال ۸۸ دوباره دستگیر و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با گروه‌های مخالف نظام به زندان آمل منتقل و بعد از مدتی آزاد شد. آقای سهیل خلیل‌پور سرانجام در شب ۲۹ دی ۱۳۹۱ از سوی افرادی نا‌شناس در خیابان ربوده شد و جسد بی‌جانش در کنار بیمارستان امام رضای شهر آمل‌‌ رها می‌شود.

مطلب قبلیکشتن پلنگ توسط شکارچی ثروتمند
مطلب بعدیوضعیت وخیم جسمی آقای کاظمینی بروجردی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...