«اما واتسون» هم خندید

0
292

بعد از اینکه معاون نخست‌وزیر کشور ترکیه گفت زنان نباید در ملا عام بخندند، تعدادی از زنان این کشور عکس‌ها و ویدیوهایی از خنده‌شان را پست کردند و حالا «اما واتسون» بازیگر هالیوود هم به آن‌ها پیوسته است.

 اما واتسون به نشانه همبستگی با زنان ترکیه، عکسی از خودش را در حال خندیدن در توییتر گذاشته است. واتسون هم که بیشتر به خاطر نقش‌آفرینی در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» شناخته می‌شود، اواخر روز پنج‌شنبه عکسی از خودش را در حال خندیدن بیرون یک رستوران روی توییتر قرار داد. او اخیرا به عنوان سفیر حسن‌نیت زنان سازمان ملل انتخاب شده بود.

واتسون نزدیک به 14 میلیون هوادار در توییتر دارد. عکس او از جمعه تا به حال هزاران بار ری‌توییت شد.

به تازگی بولنت آرینک معاون نخست‌وزیر کشور ترکیه گفته بود زنان نباید در ملا عام بخندند و در اعتراض به صحبت های او هزاران نفر در این کشور با گذاشتن عکس‌هایی از خودشان در حال خندیدن در رسانه‌های اجتماعی به این مسئله اعتراض کردند.

معاون نخست‌وزیر ترکیه گفته بود: زنان باید تفاوت بین مسایل عمومی و خصوصی را بدانند. نباید در ملا عام بخندند.

این صحبت او اعتراضات شدیدی را در توییتر به وجود آورد. زنان ترکیه عکس‌های خودشان در حال خندیدن را پست کردند و از هش‌تگ‌های مقاومت خنده و مقاومت زنان استفاده کردند. مردان هم نارضایتی خودشان از این مسئله را نشان دادند. البته معاون نخست‌وزیر ترکیه بعدا اعلام کرد که رسانه ها صحبت های وی را بد منتقل کرده و تنها تکه هایی از صحبت هایش را کنار هم گذاشته اند.

در همین حال مین اکمل‌الدین احسان اوغلو، رییس سابق سازمان همکاری اسلامی و نامزد رقیب رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۱۰ اوت سال جاری میلادی نیز به جمع مخالفان به صحبت‌های آرینچ پیوست و در توییتر نوشت: بیش از هر چیز دیگری، کشور ما به زنانی احتیاج دارد که لبخند بزنند و خنده دیگران را بشنوند. سایر اشخاص مخالف دولت آنکارا نیز به صحبت‌های آرینچ اشاره کرده و این صحبت‌ها را نشان‌دهنده وضعیت ملال‌آور حقوق زنان در کشور ترکیه خواندند.

به گزارش  مهر به نقل از اسکرین دیلی،این روزها بسیاری از حاشیه های ایجاد شده در ترکیه متاثر از مسایل سیاسی و انتخابات پیش رو و در جهت تقویت و یا تضعیف نامزدهاست.