لوموند: در ایران، ترس تغییر جناح داده است

0
177

روزنامه «لوموند» در مقاله ای با عنوان “در ایران، ترس تغییر جناح داده است”، به قلم “کریستف ایاد”، به موضوع رفتارهای خشونت آمیز پلیس تهران با زنان معترض به حجاب اجباری و دختران خیابان انقلاب پرداخته است.

«لوموند» می نویسد که همه چیز از سکوی خاکستری رنگی شروع شد که در تقاطع خیابان های انقلاب و طالقانی در مرکز تهران قرار گرفته است. نخستین باردر تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، “ویدا موحد” با آویزان کردن روسری سفیدش بر روی این سکو ایستاد تا اعتراض خود را به حجاب اجباری نشان دهد. پس از او دهها زن از گروه های سنی مختلف، دنباله رو حرکت او بودند تا به شیوه ای مسالمت آمیز، خواستار حجاب اختیاری شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، « لوموند» این جریان را با حرکت “محمد بوعزیزی” دستفروش فقیر تونسی مقایسه می کند که با خودسوزی در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۰ در اعتراض به فساد و بدرفتاری پلیس، جریان ساز اعتراض های گسترده و در پی آن انقلابی موسوم به انقلاب «یاس» شد. ولی جریان اعتراضی که “ویدا موحد” در ایران آغازگر آن بود بر خلاف حرکت “محمد بوعزیزی”، به مرگ او منجر نشد و درست به همین دلیل است که مقامات ایرانی از این جریان خشمگین هستند؛ زیرا نمی دانند چگونه به این اعتراض ها خاتمه دهند.

واقعیت این است که در جمهوری اسلامی ایران، ترس تغییر جناح داده و مردم ایران دیگر از رژیم این کشور هراسی ندارند.

مقاله قبلیحامد بهداد بهترین بازیگر جشنواره گلدن گلوبال شد
مقاله بعدیکشته شدن یک درویش گنابادی در حین بازجویی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...