۱۰ بازیکن تراز اول که در آمریکای جنوبی به فوتبالشان پایان دادند

0
172

بازیکنان بزرگی، آمریکای لاتین را به عنوان مقصد نهایی برای دوران بازی‌شان انتخاب کردند.

امروزه بازیکنان زیادی فوتبال خود را در کشورهایی همچون آمریکا، امارات، چین یا ژاپن به پایان می‌رسانند. با این حال همه به دنبال یک بازنشستگی طلایی نیستند. برخی تصمیم می‌گیرند از دریای آتلانتیک عبور کنند تا در آمریکای لاتین بازی کنند.

برخی برای بازنشستگی به خانه خود بازمی‌گردند و بعضی‌ها می‌خواهند تنها از فوتبال لذت ببرند. آخرین آنها دنی آلوس بود. مدافع برزیلی به سائوپائولو، تیم محبوبش برگشت. در ادامه به ۱۰ بازیکن تراز اول که آمریکای جنوبی را به عنوان خانه آخر خود انتخاب کردند اشاره می‌شود.

دنی آلوس

قرارداد مدافع برزیلی سی‌ام ژوئن با پاری سن ژرمن تمام شد. او پس از پایان کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل به دنبال باشگاه بود تا فصل بعد در آن تیم بازی کند. پیشنهادهایی وجود داشت. تیم‌های بزرگ اروپایی خواهانش بودند اما او ترجیح داد به خانه‌اش برگردد و در سائوپائولو بازی کند.

دروسی

یکی از بزرگترین‌های انتقال‌های تابستان جاری بود. دنیله دروسی پیشنهادهای درخشانی برای بازنشستگی‌اش داشت اما او می‌دانست در کجا به فوتبال خود پایان دهد. پس از سال‌ها حضور در رم و تک‌باشگاهی بودن، بوکا را به عنوان آخرین مقصدش انتخاب کرد. همیشه ورزشگاه بومبونرا بازیکن ایتالیایی را به وجد می‌آورد. او تصمیم گرفت به آرژانتین سفر کند.

فیلیپه  لوییس

مدافع برزیلی پس از پایان یافتن قراردادش با اتلتیکومادرید و فتح کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ از جانب تیم‌های بزرگ اروپایی و چین پیشنهاد داشت و می‌توانست پس از دریافت یک پول خوب به برزیل برگردد. داستانش شباهت زیادی به آلوس، هم‌وطنش داشت. لوییس اعلام کرد که خیلی دوست داشت با اتلتیکو از فوتبال خداحافظی کند اما در نهایت فلامنگو آخرین انتخابش بود. او گفت: بازی کردن در اینجا خیلی خاص است.

آنتونیو والنسیا

والنسیا در اروپا همه کار کرد. او پس از جدایی از تیم ناسیونال اکوادور و امضای قرارداد با ویارئال در باشگاه‌های مختلف اروپایی پا به توپ شد. ۱۰ فصل برای منچستریونایتد بازی کرد. قراردادش تمام شد و به کشورش بازگشت. اکنون در اکوادور پیراهن تیم کیتو را بر تن می‌کند.

دیوید ترزگه

همه ما دیوید ترزگه را به یاد داریم اما همه در خاطرشان نیست که او اصالتا آرژانتینی است. مهاجم فرانسوی بازی‌اش را در تیم پلاتنسه آغاز کرد و در ۳۴ سالگی تصمیم گرفت به آرژانتین برگردد. او برای ریورپلاته بازی کرد و گل‌هایش باعث شد این تیم دوباره به دسته برتر برگردد. او همچنین در نیوولزاولد بویز بازی کرد.

کامورانزی

هم تیمی ترزگه در یوونتوس نیز تصمیم گرفت پیش از بازنشستگی به وطنش برگردد. این بازیکن پیش از بازی در اروپا برای تیم بانفیلد بازی می‌کرد. کامورانزی دوباره به آرژانتین بازگشت و برای لانوس و راسینگ آویاندا به میدان رفت.

کارلوس توس

مهاجم آرژانتینی با وجود این که در کورینتیانس به شهرت دست یافت و از تیم‌های اروپایی پیشنهاد دریافت کرد،‌ همیشه یک بوکاجونیورزی خواهد بود. آپاچی در وستهام بازی کرد و برای دو تیم منچسترسیتی و منچستریونایتد به میدان رفت. با این حال دوباره به بوکا برگشت. با یک قرارداد میلیونی به چین رفت اما با پیراهن بوکا از فوتبال خداحافظی کرد.

ریکلمه

خوان رومن ریکلمه همیشه کاپیتان بزرگ بوکا خواهد بود. هافبک آرژانتینی در تیم آرخنتینوس جونیورز رشد کرد اما بازی‌های درخشانش در تیم بوکا دیده شد. او با بارسلونا قرارداد امضا کرد و سپس به ویارئال پیوست. ریکلمه در زیردریایی‌های زرد تاریخ سازی کرد و سپس به بوکا برگشت. پیش از بازنشستگی می‌خواست به آرخنتینوس برگردد.

مارادونا

بازگشت بازگشت‌ها. ماردونا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ، برای اغلب افراد بهترین بازیکن تاریخ در آرخنتینوس رشد کرد و در بوکا بازی‌های درخشانی به نمایش گذاشت. او به اروپا رفت و به یک اسطوره در ناپولی تبدیل شد. سپس به آرژانتین برگشت. یک سال در نیوولز اولدبویز بود و سپس دوباره در ورزشگاه بومبونرا پا به توپ شد.

پابلو آیمار

آیمار یکی از آخرین هافبک‌های بزرگ جهان فوتبال محسوب می‌شود. بازیکن آرژانتینی در ریورپلاته عملکرد درخشانی داشت و سپس با والنسیا قرارداد امضا کرد. فصل‌های خیلی خوبی را با تیم اسپانیایی گذارند و سپس به رئال ساراگوسا پیوست.

به گزارش ایسنا و به نقل از ۹۰Min، پس از بنفیکا و یک ماجراجویی کوتاه مدت در مالزی به ریورپلاته بازگشت. البته بازی خداحافظی آیمار با پیراهن استودیانتس ریو کوارتو برگزار شد.