گزارش نهایی مرگ ستار بهشتی منتشر شد

0
129

پزشکی قانونی ایران، گزارش نهایی درباره مرگ ستار بهشتی را منتشر کرد. این گزارش نکته جدیدی ندارد و در آن – مثل اولین گزارش – احمد شجاعی، رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، گفته است اصابت ضربات به ستار بهشتی تایید می شود، اما مرگ او طبیعی می باشد! ۶ ماه پیش هم آقای شجاعی همین را گفته بود.

در این گزارش یا گزارش قبلی توضیح داده نشده است که چگونه کسی که در سلامت کامل به زندان برده شده، ۴ روز بعد ناگهان «به طور طبیعی» فوت می کند؟

ستار بهشتی، کارگر ِ وبلاگ نویس. مطالبی انتقادی از حکومت را در وبلاگ خود می نوشت؛ و پلیس فتا یا سایبری وی را در میانۀ آبان ماه گذشته بازداشت کرد. او چهار روز بعد در زندان جان داد.

كمال هاديانفر، رييس پليس فتا و دیگر مسوولان پلیس ابتدا سعی کردند بر مرگ ستار بهشتی سرپوش بگذارند. اما انتشار نامه ۳۸ زندانی سیاسی از زندان تایید می کرد که ستار بهشتی در بازداشتگاه، شکنجه شده است.

بعد از آن مقام های قوه قضاییه ضرب و شتم و شکنجه ستار را تایید کردند.

کمی بعد سرهنگ محمدحسن شکریان، رئیس پلیس فتای تهران در ارتباط با پرونده مرگ ستار بهشتی عزل شد.

اکنون که ۸ ماه از مرگ مشکوک ستار بهشتی گذشته است. خانواده او همچنان از فشار نهادهای امنیتی می گویند که حتی در مراسم مذهبی برای ستار نیز ادامه داشته است.

گیتی پور فاضل وکیل خانواده ستار بهشتی می گوید سایه امنیتی ها بر پرونده این کارگر سنگینی می کند، و حتی حالا که نظر پزشکی قانونی اعلام شده، در آن اعمال نفوذ شده است.

روز سه شنبه عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اعلام کرد تحقیقات از متهمان به پایان رسیده و به زودی کیفرخواستی علیه آنها صادر می شود.

برخی فعالان حقوق بشر نگران اند که پرونده مرگ مشکوک ستار بهشتی به سرنوشت پرونده ۱۸ تیر ۷۸ یا مرگ بازداشت شدگان کهریزک در سال ۸۸ دچار شود؛ پرونده هایی که در آن کسانی جان خود را از دست دادند اما دادگاه متهمان را به پرداخت جریمه های مالی سبکی محکوم کرد.

مقاله قبلیمشاهده و تصویربرداری از پرنده ملی ایران در مناطق دشتی دامغان..
مقاله بعدیخودروی ضد اتمی جدید پوتین..
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...