پمپئو: ظریف و روحانی ویترین مافیای فاسد دینی هستند

0
120

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه دوشنبه ششم اسفند به وقت آمریکا در پیامی در توئیتر و در واکنش به خبرهای استعفای محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نوشت:‌ به خبر استعفای ظریف توجه داریم. خواهیم دید که برقرار می‌ماند یا نه. در هر صورت، ظریف و حسن روحانی، فقط ویترین مافیای فاسد دینی هستند. ما می‌دانیم که این خامنه‌ای است که تصمیم‌های نهایی را می‌گیرد.

وزیر خارجه آمریکا نوشته است: «سیاست ما هیچ تغییری نکرده است – رژیم باید مثل یک کشور نرمال عمل کرده و به مردم خود احترام بگذارد.»

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز دوشنبه ششم اسفند با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش استعفا کرد. با وجود تایید رسمی استعفای او اما محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی در توییتر نوشت که رئیس جمهور جمهوری اسلامی استعفای او را نپذیرفته است.

محمدجواد ظریف با حضور در پست وزارت خارجه تلاش داشت تا چهره جدیدی از دولت حسن روحانی و جمهوری اسلامی به دنیا نشان دهد و در میان طیف‌هایی از سیاست‌مداران غربی به عنوان یک «میانه‌رو» شناخته می‌شد.

به گزارش صدای آمریکا؛ اما مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به تازگی در ورشو گفته بود: «بعضی می‌گویند که این آقا میانه‌رو است ولی وقتی کسی آمریکا و اسرائیل را به انجام قتل متهم کند، دیگر میانه‌رو نیست. این‌ها نشانه‌هایی هستند که آقای ظریف و آقای روحانی به همان اندازه انقلابی هستند که دیگر رهبران نظام جمهوری اسلامی هستند.»