وزیر دفاع سابق آمریکا: جنگ با داعش 30 سال طول می کشد

0
171

لئون پانه تا، وزیر دفاع سابق آمریکا، گفت به عقیده او جنگ با داعش “دامنه ای 30 ساله” خواهد داشت و می تواند به کشورهای دیگر مانند لیبی، نیجریه، سومالی و یمن کشیده شود.

پانه تا که با روزنامه آمریکایی “یو.اس.ای تودی” مصاحبه می کرد ضمن انتقاد از سیاستهای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفت مسلح نکردن شورشیان میانه روی سوری در مراحل ابتدایی درگیریها در این کشور یک اشتباه بوده است.

او در باره اوباما گفت که منطق رئیس جمهور کنونی آمریکا بیشتر به “یک حقوقدان شبیه است تا یک رهبر پرشور”.

پانه تا، که مدتی وزارت دفاع را در دولت اوباما برعهده داشت، یکی از سیاستمداران مورد احترام است. او وضعیت کنونی را ناشی از تصمیم های رئیس جمهور آمریکا در طی سه سال گذشته دانست. او همچنین از اوباما انتقاد کرد که به اندازه کافی به دولت عراق برای ماندن شماری از نیروهای آمریکایی در این کشور فشار وارد نکرده است و به این ترتیب “خلائی” را در این کشور بوجود آورده است.

به گزارش العربیه؛ او ابراز امیدواری کرد که باراک اوباما، در دو سال باقی مانده از ریاست جمهوریش، بشکل یک “رهبر” ظاهر شود و با گروههای تندرو که بخشهای بزرگی از عراق و سوریه را تصرف کرده اند وارد جنگ شود.

مقاله قبلیانتشار تازه‌ترین عکس از حضور قاسم سلیمانی در عراق
مقاله بعدیکناره‌گیری «دی‌کاپریو» از یک پروژه سینمایی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...