وزیر خارجه ایران سخنان نخست وزیر اسرائیل علیه ایران را محکوم کرد

0
143

در اولین واکنش رسمی طهران نسبت به اظهارات تند نخست وزیر اسرائیل علیه جمهوری اسلامی  در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اظهارات نخست وزیر اسرائیل علیه برنامه‌های اتمی ایران را دروغ خواند.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در نیویورک به سر می برد، در مصاحبه با خبرنگاران چند رسانه‌ داخلی، سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل را به شدت محکوم کرد. روز گذشته نیز هیئت ایران در سازمان ملل بلافاصله پس از پایان سخنان نتانیاهو در نطقی کوتاه سخنان نخست وزیر اسرائیل را را رد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ، محمد جواد ظریف با نفی سخنان نتانیاهو از همه گرایش های سیاسی داخلی خواسته است که با اطاعت و پیگیری از نظرات رهبر ایران در خصوص سیاست خارجی، خواستار حمایت داخلی از رئیس جمهور منتخب شد.

وی گفت:” امیدوارم دوستان در داخل بازیهای جناحی را کنار بگذارند و پشت سر رییس جمهور بر آمده از آرای مردم قرار بگیرند تا بتوان با لطف خدا، رهبری مقام معظم رهبری و عنایت ایشان و دعای خیر مردم اهداف کشور را به پیش ببریم”.

نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سخنان روز گذشته خود از تریبون مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که با وجود اظهارات مسالمت‌آمیز حسن روحانی، رئیس جمهوری جدید ایران، مقامات جمهوری اسلامی  در تلاشند تا از طریق وقت کشی به مرحله ساختن بمب اتمی برسند.

نتانیاهو روز گذشته گفت :” من فرق روحانی و احمدی نژاد را خوب می دانم احمدی نژاد گرگ در لباس گرگ بود اما روحانی گرگ در لباس گوسفند است.”

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه ظریف، “رژیم صهیونیستی” را به دروغگویی متهم کرد و گفت که اسرائیل “بیست و دو سال است به جامعه جهانی اعلام می‌کند که ایران شش ماه دیگر سلاح هسته‌ای تولید خواهد کرد و ادامه بازی‌هایش، دروغگویی، فریب و آتش افروزی و ایجاد ترس است.”

آقای ظریف گفت که “دنیا باید واقعیت‌ها را درک کند” و در اشاره به دولت اسرائیل، افزود: “نباید اجازه داد که این رژیم، هوش و فهم جامعه بین‌المللی را به سخره بگیرد.”

ظریف به سخنرانی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت : “سخنرانی با صلابت رییس جمهوری اسلامی  مورد تایید همه ملت ایران بود، دنیا از آن استقبال کرد و کسی جلسه را ترک نکرد”.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی  با تاکید بر اینکه امروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل منزوی ترین فرد در سازمان ملل است، اظهار داشت :” دولت تدبیر و امید منویات رهبر معظم انقلاب در سیاست خارجی را پیگیری خواهد کرد اما با زبانی با دنیا حرف می زند که بهانه به دست جنگ طلبان، آتش افروزان و دروغگوهایی مثل نتانیاهو نیفتند”.

وی افزود :”همه دولت ها و مقام های بین المللی از سخنرانی دکتر روحانی استقبال کردند و آن را فصل جدیدی از سیاست خارجی ایران دانستند و این روش کاری ما در صحنه های بین المللی خواهد بود”.