هزینه سه گانه «هابیت» دو برابر «ارباب حلقه ها» شد

0
692

تولید سه گانه «هابیت» بیش از نیم میلیارد دلار بودجه لازم داشته است که رقم آن تقریبا دو برابر بودجه تولیدی فیلم «ارباب حلقه ها» بوده است.

فیلمبرداری سه گانه هابیت در طول ۲۶۶ روز و با حضور همه بازیگران آن صورت گرفته است و تا ۳۱ مارس امسال ، این فیلم سه گانه حدود ۵۶۱ میلیون دلار هزینه متحمل شده است.

البته توزیع کننده استودیوی وارنر و کارگردان این فیلم «پیتر جکسون» بر این باورند که این هزینه در مسیر صحیح تولید فیلم صرف شده است و در صورتی که همانند قسمت اول فروش داشته باشد ، بخش بالایی از بودجه تولیدی جبران خواهد شد. قسمت اول هابیت تحت عنوان «یک سفر غیر منتظره»‌ بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته است.

به گزارش سینما خبر؛ پایگاه «باکس آفیس موجو» و رکوردهای جهانی گینس پیش از این عنوان پر هزینه ترین سه گانه سینما را به فیلم «دزدان دریایی کارائیب» داده است . تنها یک قسمت از آن (پایان دنیا) حدود ۳۰۰ میلیون دلار هزینه متحمل شده است با این حال مجموع آن تا ۵۲۵ میلیون دلار فراتر نرفته است.

THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY

سه گانه «ارباب حلقه ها»‌دیگر فیلم «جکسون» در مجموع ۲۸۱ میلیون دلار و جنگ ستارگان ۳۴۳ میلیون دلار هزینه داشته اند.

به گفته «پیتر جکسون» ، هابیت با فناوری سه بعدی و ۴۸ فریم در هر ثانیه فیلمبرداری شده ، در حالی که رول عادی فیلمبرداری ۲۴ فریم در هر ثانیه است و همین می تواند بودجه تولیدی را بالا ببرد.

«هابیت : ویرانی اسماگ» در دسامبر ۲۰۱۳ و «هابیت : اینجا و بازگشت دوباره» در دسامبر ۲۰۱۴ اکران می شود.