هاشمی رفسنجانی با دخالت وزیر اطلاعات رد صلاحیت شد

0
246

طبق گزارش های منعکس شده در تارنماهای خبری، هاشمی رفسنجانی اخیرا در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی نحوه رد صلاحت خود را تشریح کرده است. او گفته: «پس تایید صلاحیت اولیه، وزیر اطلاعات به همراه چهارتن از معاونینش وارد جلسه شده است».

به گزارش دویچه وله به نقل سحام نیوز، هاشمی رفسنجانی، رئیس “مجمع تشخیص مصلحت نظام”، در روزهای اخیر و در دیدار با جمعی از فعالین سیاسی، به بازگویی بخش‌هایی از ماجرای رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان پرداخته است.

بنا بر این گزارش که امروز شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ منتشر شده اکبر هاشمی رفسنجانی از تایید اولیه خود توسط شورای نگهبان سخن گفته است. در این گزارش آمده است: «در جلسه دیگر شورای نگهبان اما، وزیر اطلاعات به همراه چهارتن از معاونینش وارد جلسه شدند و بعد از مخالفت شدید با حضور ایشان در انتخابات، اعلام می کنند که با شروع تبلیغات، موجی برای آقای هاشمی به راه خواهد افتاد و ایشان بیش از هفتاد درصد رای خواهد آور».

در ادامه گزارش سحام نیوز به نقل از اکبر هاشمی رفسنجانی امده است: «با اصرار رئیس شورای نگهبان، یک‌بار دیگر رای‌گیری برگزار می شود و با یک رای اختلاف، صلاحیت بنده را رد می کنند». در ادامه جلسه نیز “معاونین وزارت اطلاعات با اعتراض دو تن از فقهای شورای نگهبان، از جلسه خارج می شوند”.

هاشمی رفسنجانی در ادامه این دیدار ابراز امیدواری کرده که «تا چند روز مانده به انتخابات با رصد کامل کاندیداها، بتواند اعلام موضع خود را در خصوص کاندیداها بیان نماید».

sindag_535

احتمال حمایت از حسن روحاتی

شورای نگهبان تاکنون دلیل مشخصی برای عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام نکرده است.

با این حال یک روز قبل از اعلام نتایج نهایی احراز صلاحیت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت در یک برنامه تلویزیونی گفت: «اگر فردی كه قصد به دست گرفتن یک پست كلان اداری را دارد، فقط قادر به انجام چند ساعت كار در روز باشد طبیعی است كه نمی‌تواند تائید شود».

در همین زمینه و به گزارش خبرگزاری “فارس” حسن روحانی انتخابات ریاست‌جمهوری شنبه ۱۱ خرداد در یک کنفرانس خبری درباره “احتمال حمایت خاتمی و هاشمی” از او گفته «درباره اینکه چه زمانی و چگونه از من حمایت می‌کنند نباید زیاد عجله کرد و من فکر می‌کنم دود سفید مشاهده شود».

سعید جلیلی٬ غلامعلی حداد عادل٬ حسن روحانی٬ علی‌اکبر ولایتی٬ محمدرضا عارف٬ محسن رضایی٬ محمدباقر قالیباف و محمد غرضی، ۸ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری هستند که شورای نگهبان صلاحیت آنان را تایید کرده است.

مقاله قبلیقدیمی‌ترین کلیسای تهران توسط وزارت اطلاعات بسته شد؛ بازداشت یکی از کشیشان
مقاله بعدیرییس و چند عضو ستاد جوانان حسن روحانی بازداشت شدند
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...