نامزدهای اسکار ۲۰۲۲ معرفی شدند

0
167

نامزدهای نود و چهارمین دوره اسکار در بخش‌های ۲۳ گانه معرفی شدند.

این فهرست توسط لسلی جوردن و تریسی الیس راس با پخش مستقیم از برنامه «صبح به خیر آمریکا» شبکه ای‌بی‌سی اعلام شد. پس از معرفی نامزدهای بخش‌های بازیگر مرد و زن نقش مکمل، بهترین فیلم انیمیشن و فیلم کوتاه، طراحی لباس، موسیقی متن، تدوین صدا و بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و غیراقتباسی، تنفس داده شد و ۱۴ بخش بعدی که شامل بیشتر جوایز اصلی از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن و مرد و بهترین کارگردانی و فیلم بین‌المللی بود معرفی شدند.

رسانه‌های هنری به نقل از ورایتی نوشتند؛ برندگان جوایز امسال در ۲۷ مارس در سالن دالبی تئاتر معرفی می‌شوند. این برنامه هم به صورت مستقیم از ای‌بی‌سی پخش می‌شود.

هنوز مجری این مراسم انتخاب نشده است.

بهترین فیلم:

«بلفاست»، «کودا»، «به بالا نگاه نکن»، «ماشینم را بران»، «تل ماسه»، «شاه ریچارد»، «لیکوریش پیتزا»، «کوچه کابوس»، «قدرت سگ»، «داستان وست ساید»

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

نیکول کیدمن برای «ریکاردوس بودن»، اولیویا کولمن برای «دختر گمشده»، جسیکا چستین برای «چشمان تامی فی»، کریستن استوارت برای «اسپنسر»، پنه لوپه کروز برای «مادران موازی»

بهترین بازیگر مرد:

بندیکت کامبرچ «قدرت سگ»، ویل اسمیت برای «شاه ریچارد»، اندرو گارفیلد برای «تیک، تیک…بوم»، دنزل واشینگتن برای «تراژدی مکبث»، خاویر باردم برای «ریکاردوس بودن»

بهترین فیملبرداری؛

«تل ماسه»، کوچه کابوس»، «تراژدی مبکث»، «قدرت سگ»، «داستان وست ساید»

بهترین کارگردان:

جین کمپوین برای مقدرت سگ»، «پل توماس اندرسون برای «لیکوریش پیتزا»، کنت برانا «بلفاست»، ریوسوکی هاماگوچی برای «ماشینم را بران»، استیون اسپیلبرگ برای «داستان وست ساید»

بهترین موسیقی متن؛

«به بالا نگاه نکن»، «تل ماسه»، «افسون»، «مادران موازی» و «قدرت سگ»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«کودا»، «ماشینم را بران»، «تل‌ماسه»، «دختر گمشده» و «قدرت سگ»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

«بلفاست»، «به بالا نگاه نکن»، «شاه ریچارد»، «لیکوریش پیتزا» و «بدترین آدم دنیا»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

کودی اسمیت-مک‌فی برای «قدرت سگ»، کلاران هیندس در «بلفاست»، تروی کوتسر «کودا»، جسی پالمونز در «قدرت سگ»، جی. کی.سیمونز «ریکاردوس بودن»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

آنجانو الیس «شاه ریچارد»، جسی باکلی «دختر گمشده»، آریانا د بوس «داستان وست ساید»، جودی دنچ برای «بلفاست» و کریستین دانست «قدرت سگ»

بهترین فیلم بین‌المللی:

«ماشینم را بران»، «فرار کن»، «دست خدا»، «لونانا: گاومیشی در کلاس درس»، «بدترین آدم دنیا»

بهترین تدوین؛

«به بالا نگا نکن» «تل ماسه»، «شاه ریچارد»، «قدرت سگ» و «تیک، تیک… بوم!»

بهترین انیمیشن؛

«افسون»، «فرار کن»، «لوکا»، «میچلز در برابر ماشین‌ها»، «رایا و آخرین اژدها»

بهترین ترانه؛

«شاه ریچارد»، «افسون»، «بلفاست»، «زمانی برای مردن نیست»، «۴ روز خوب»

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

«فعالیت‌های هنری»، «بستیا»، «باکس بلت»، «رابین رابین»، «برف‌پاک کن»

طراحی لباس

«کروئلا»، «سیرانو»، «تل ماسه»، «کوچه کابوس»، «داستان وست‌ساید»

فیلم کوتاه مستند

«شنیدنی»، «به سوی خانه‌ام ببر»، «ملکه بسکتبال» «سه ترانه برای بی‌نظیر»، «وقتی قلدر بودیم»

فیلم بلند مستند

«صعود»، «آتیکا»، «فرار کن»، «تابستان روح»، «نوشتن با آتش»

بهترین فیلم کوتاه

«آلا کاچو- بگیر و بدو»، «لباس»، «وداع طولانی»، «در ذهن من»، «لطفا نگه دار»

جلوه‌های ویژه

«تل ماسه»، «مرد آزاد»، «زمانی برای مردن نیست»، «شانگ چی و افسانه ۱۰ حلقه» و «اسپایدر من: راهی به خانه نیست»

بهترین طراحی تولید

«تل ماسه»، «کوچه کابوس»، «قدرت سگ»، «تراژدی مبکث» «داستان وست ساید»

بهترین صداگذاری

«داستان وست ساید»، «بلفاست»، «تل‌ماسه»، «زمانی برای مردن نیست»، «قدرت سگ»

آرایش چهره و مو

«به آمریکا آمدن ۲»، «کروئلا»، «تل ماسه»، «خانه گوچی» و «چشمان تامی فی»