کشته شدن یک افسر سپاه پاسداران و دو پاکستانی در حلب

0
63

رسانه هاى نزدیک به سپاه پاسداران از کشته شدن یک افسر سپاه به نام ” على اصغر شیردل” و دو برادر جنگجوى پاکستانى به نام هاى “ساجد حسین” و “اخلاق حسین” از تیپ “زینبیون” در درگیریهاى حلب در شمال سوریه خبر دادند.

 علی اصغر شیردل از اعضاى سپاه پاسداران تقریباً ۴۰ ساله و اهل تهران بوده ومراسم بزرگداشتی به مناسبت کشته شدن وى روز دوشنبه در مسجد الله واقع در میدان آزادی کیلومتر یک جاده مخصوص کرج برگزار شد.

از سوى دیگر دو برادر جنگجوى پاکستانى به نام هاى” ساجد حسین” و “اخلاق حسین” از تیپ “زینبیون” که در درگیریهاى شهر حلب در شمال سوریه طى روزهاى گذشته کشته شدند، روز دوشنبه در قم تشییع و دفن شدند.

30c6d960-7a90-4c7e-ab3a-5cb1e959a739_4x3_690x515

به گزارش خبرگزارى ها در این مراسم جمعی از مسؤولان نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی، اتباع پاکستانی مقیم قم و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

همزمان با برگزاری مراسم تشییع پاکستانی هاى مقیم ایران کشته شده در سوریه، مخالفین سوری فیلمی را که از موبایل یکی از این افراد در شمال حلب بدست آورده اند منتشر کرده اند.

در این فیلم صحنه هایی از زندگی روزانه افراد عضو تیپ زینبیون سپاه پاسداران را، که اصالتا از شیعیان پاراچنار پاکستان هستند، در حلب نشان داده شده است.

d07d5f72-1a24-4145-aaba-95d44bd26704_4x3_690x515

در قسمتهایى از فیلم بازی والیبال و رقص جنگجویان ” زینبیون” با موسیقی محلی پاکستانی تا کشیدن فریادهای “یا علی مولا” به هنگام شلیک راکت به سمت مواضع مخالفین مشاهده مى شود.

به گزارش تسنیم، در ماه آوریل گذشته نیز جنازه ۱۲ تبعه پاکستانى که در درگیرهاى منطقه «بصر الحریر» در استان درعا در جنوب سوریه کشته شده بودند، در شهر قم تشییع و به خاک سپرده شد.