قاسم رضایی به مدال برنز المپیک رسید

0
185

نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با پیروزی در دیدار رده‌بندی المپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال برنز رسید تا شاگردان محمد بنا با دو مدال برنز از مجموع شش وزن به کار خود خاتمه دهند.

 قاسم رضایی در دیدار رده بندی رقابتهای کشتی فرنگی بازیهای المپیک ریو به مصاف «استفان شوئن» از سوئد رفت که با نتیجه ۴ بر ۴ پیروز شد به مدال برنز رسید.

فرنگی کار وزن ۹۸ کیلوگرم ایران بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم «لویلیس خوزه پرز مورا» از ونزوئلا را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد، اما در دورسوم با نتیجه ۴ بر صفر به «دانیل یاسمانی» از کوبا باخت و راهی گروه شانس مجدد شد. او در رقابتهای گروه شانس مجدد نیز توانست «دی ژیائو» از چین را با نتیجه  ۷ بر صفر شکست دهد و راهی دیدار رده بندی شود.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو مدال برنز سعید عبدولی و قاسم رضایی در اوزان ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم و همچنین ناکامی حمید سوریان،‌ امید نوروزی، حبیب اله اخلاقی و بشیر باباجانزاده در اوزان ۵۹،‌ ۶۶ ، ۸۵ و ۱۳۰ کیلوگرم به کار خود خاتمه داد تا محمد بنا با شکستی سنگین نسبت به المپیک لندن مواجه شود.

به گزارش مهر؛  کاروان ورزش ایران در رقابت های وزنه برداری توسط کیانوش رستمی و سهراب مرادی به دو مدال طلا دست پیدا کرده بود.