فرانسه : با خروج از برجام هیچ چیز عاید جمهوری اسلامی نمی‌شود

0
109

سخنگوی وزارت امور خارجۀ فرانسه روز چهارشنبه سوم ژوئیه خطاب به جمهوری اسلامی هشدار داد که با خروج از برجام هیچ چیز عاید این کشور نخواهد شد. سخنگوی وزارت امور خارجۀ فرانسه سپس خطاب به رهبران جمهوری اسلامی گفت که “زیر سئوال بردن برجام فقط به افزایش تنش های منطقه کمک می کند که هم اکنون بسیار شدید نیز هستند.”

حکومت جمهوری اسلامی بی اعتنا به این هشدارها از چهارشنبه سوم ژوئیه اعلام کرد که از یکشنبه آینده غنی سازی اورانیوم را به هر میزان که مایل است و با غلظتی بیش از اندازۀ تعیین شده در چارچوب برجام ادامه خواهد داد.

وزرای امور خارجۀ سه کشور اروپایی امضاکنندۀ برجام از جمهوری اسلامی خواسته اند که در این تصمیم خود تجدیدنظر کنند و از اتخاذ تدابیری که به تضعیف برجام بیانجامند، خودداری ورزد.

سه کشور اروپایی امضاکنندۀ برجام، بریتانیا، فرانسه و آلمان گفته اند که تعهد آنها نسبت به برجام به رعایت این توافق از سوی حکومت جمهوری اسلامی بستگی دارد. چین و روسیه دو امضاکنندۀ دیگر توافق اتمی با ایران نیز این کشور را به خویشتنداری فراخوانده اند.

به گزارش رادیو فرانسه؛ مسکو که رابطۀ نزدیکی با تهران دارد از رهبران جمهوری اسلامی خواسته است که در خصوص رعایت برجام از تصمیم گیری های نسنجیده و هیجان زده شدیداً پرهیز کند.