صعود بااقتدار پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

0
63

پرسپولیس موفق شد با دوگلی که در نیمه دوم به ثمر رساند با شکست پاختاکور راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.

پرسپولیس در روزی که مصمم به صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود خیلی زود و با اخراج مارشاپیوف ستاره پاختاکور سوار بر بازی شد و با ارائه یک بازی پرحوصله تیم ازبکی را شکست داد.

کمال کامیابی نیا که حضورش در ترکیب ثابت سرخها کمی تعجب برانگیز بود تمام اخراج های دوران حضورش در پرسپولیس را با اخراج مارشاپیوف در نیمه اول جبران کرد تا در نیمه دوم پاختاکوری ها همانطور که پیش بینی میشد روی دو حرکت عالی دفاع راست و چپ پرسپولیس، دروازه خود را باز شده ببینند. 

عیسی آل کثیر با زدن دو گل ستاره بی چون چرای سرخها در این بازی بود. مهاجم پرسپولیس در این دیدار نشان داد که چه چارچوب شناس قهاری است. پرسپولیس با صعود به مرحله نیمه نهایی باید شنبه به مصاف النصر عربستان برود. 

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا- فصل ۲۰۲۰

چهارشنبه: ۹۹/۰۷/۰۹ ؛ ساعت ۲۱:۱۵

استادیوم: جاسم بن حمد- دوحه قطر/ بدون تماشاگر

داور: ادهم مخادمه(اردن)/ کمک‌ها: احمد الرعال و محمد مصطفی/ داور چهارم: دیلان پریرا(سریلانکا)/ داور ویدئویی: علی صباح(عراق)؛ کمک داوران ویدئویی: هنا هتاب(سوریه) و محمد امیرول(مالزی).

ترکیب پرسپولیس: ترکیب حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، سعید آقایی، سیامک نعمتی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی (٧۶ میلاد سرلک)، احسان پهلوان (٧۶ مهدی شیری)، بشار رسن ( ۶٨ امید علیشاه)، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر (۹۰ مهدی عبدی).

ترکیب پاختاکور: الدوربک سویونوف، آنزور اسماعیلوف، جلال‌الدین ماشاریپوف، خوجی اکبر علیجانوف، دراگان سران، ایگور کریمتس، دوستونبک خامداموف، اودیلجان ژامروبکوف، سردار سابیرخوجائف، فرخ صیفیف و ارن دردیوک.

شرح گل

پرسپولیس ۱ – پاختاکور صفر (دقیقه ۴۹: عیسی آل‌کثیر): کنعانی‌زادگان از میانه زمین با پاس در عمق سیامک نعمتی را که از جناح راست نفوذ کرده بود، راه انداخت تا این مدافع پیشتاخته ارسال زمینی دقیقی به محوطه جریمه پاختاکور بفرستد و عیسی آل‌کثیر دروازه ازبک‌ها را با شوت سرضرب باز کند.

پرسپولیس ۲ – پاختاکور صفر (دقیقه ۶۶: عیسی آل‌کثیر): سعید آقایی با نفوذ از سمت چپ محوطه جریمه پاختاکور پاس در عمق پهلوان را گرفت و سانتز زمینی بی‌نقصی فرستاد تا عیسی آل‌کثیر با ضربه تمام کننده عالی گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

به گزارش خبرگزاری های داخلی؛ تیم پرسپولیس با این صعود، سومین صعود خود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در چهار سال گذشته را جشن گرفت.