شهردار ریو د ژانیرو برای وودی آلن فرش قرمز پهن می‌کند

0
191

شهردار شهر ریو د ژانیرو تاکید کرد در صورتی که وودی آلن بپذیرد فیلم بعدی اش را در این شهر فیلمبرداری کند، هزینه های پروژه بعدی او را تامین می کند.

 با پیشنهاد ادواردو پائس شهردار ریو د ژانیرو این شهر نیز به فهرست شهرهایی که مایل هستند موضوع فیلم بعدی وودی آلن باشند اضافه شد.

پائس در گفتگو با روزنامه او گلوبو تاکید کرد که حاضر است هزینه همه چیز شامل تمامی هزینه‌های تولید فیلم بعدی وودی آلن را در صورت انتخاب شهر ریو د ژانیرو از سوی این کارگردان مطرح بر عهده بگیرد.

او گفت: واقعا می خواهم او به اینجا بیاید و هر کاری هم برای تحقق این امر انجام می‌دهم. من با خواهر او هم صحبت کرده‌ام. برای او توسط کالاتراوا (یک آرشیتکت شناخته شده) که همسایه او در نیویورک است یک بلیت هواپیما فرستاده ام و حاضرم هزینه همه چیز را بپردازم تا وودی آلن فیلمبرداری فیلم بعدی‌اش را در ریو انجام دهد.

شهردار ریو همچنین گفت انتظار دارد هنرمندان و تهیه‌کنندگان داخلی برای پرداخت میلیون ها دلار به وودی آلن به وی اعتراض کنند اما تاکید کرد: اما من حاضرم ۱۰۰ درصد هزینه های او را بپردازم.

به گزارش سینماخبر به نقل از هالیوود ریپورتر،شهر ریو د ژانیرو و “ریو فیلم” که از سرمایه‌گذاران صنعت سینما است سال هاست تلاش می کنند تا توجه وودی آلن را به شهرشان جلب کنند و این پیشنهاد حتی پیش از زمانی که این فیلمساز شروع به ساخت فیلم در شهرهای اروپا کند از سوی آنها مطرح شده بود.

در سال ۲۰۱۰ “ریو فیلم” اعلام کرده بود در حال مذاکره با وودی آلن است و موفقیت هایی در این زمینه کسب کرده و حتی در سال ۲۰۱۱ فیلمبردای فیلم بعدی آلن در این شهر شروع خواهد شد. اما این ادعا بعدا توسط آلن در لندن انکار شد و این پروژه هرگز به مرحله تولید نرسید. در سال ۲۰۰۹ نیز این پیشنهاد به مبلغ ۱۷ میلیون دلار در سفری که خواهر وودی آلن به شهر ریو داشت، به وی اعلام شد.

وودی آلن در چند سال اخیر فیلم‌هایش را در کشورهای دیگر فیلمبرداری کرده و هر بار یک شهر سوژه آثار او بوده است. ابتدا در سال ۲۰۰۵ “امتیاز نهایی” در لندن ساخته شد و بعد در سال ۲۰۰۸ “ویکی کریستینا بارسلونا” در شهر بارسلون اسپانیا فیلمبرداری شد. “تقدیم به رم با عشق” هم در سال ۲۰۱۲ در رم ساخته شد.

جدیدترین فیلم او نیز با بازی کالین فرث و اما استون که یک کمدی جدید است قرار است در جنوب فرانسه فیلمبرداری شود. او در سال ۲۰۱۱ نیز “نیمه شب در پاریس” را در فرانسه فیلمبرداری کرد.

“یاسمن آبی” آخرین فیلم وودی آلن که اکنون در حال اکران است و توجه منتقدان را به خود جلب کرده و بازی کیت بلانشت در کنار آلک بالدوین با اقبال زیادی روبه رو شده در سانفرانسیسکو فیلمبرداری شد.

وودی آلن متولد اول دسامبر ۱۹۳۵، کمدین، بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان آمریکایی است. وی برنده چهار اسکار شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شده است.