شاهزاده رضا پهلوی خطاب به نیروهی مسلح: حق ندارید به مردم تیراندازی کنید

0
270

شاهزاده رضا پهلوی: وظیفه ملی و انسانی شما به عنوان سربازان ایران، دفاع و محافظت از مردم‌تان است. شما حق ندارید به روی مردم و جوانانی که با دستان خالی و بدون خشونت به خیابان آمده‌اند، تیراندازی کنید.

شاهزاده رضا پهلوی امروز دوشنبه در پیامی خطاب به نیروهای مسلح، در ارتباط با اعتراضات خوزستان نوشت:

هم‌میهنانم،

علی خامنه‌ای، رهبر جنایتکار جمهوری اسلامی بار دیگر برای حفظ رژیم تبهکار خود، دستور داده مردم معترض را بکشند. او پاسخ مردمی را که با دستان خالی برای آب و نان و آزادی به خیابان آمده‌اند، با گلوله می‌دهد. خامنه‌ای مسئول مستقیم خون‌‌های به‌ناحق ریخته‌ی خوزستان است. حساب او و شریکان جرمش را در هر سطحی که باشند به دادگاه‌های صالح خواهیم سپرد.

در اینجا اما خطابم به بدنه‌ی نیروهای نظامی و انتظامی رسمی کشور است:

من خود یونیفورم نظامی پوشیده‌ام و به عنوان خلبان جت‌های جنگنده، آماده دفاع از خاک‌ ایران در مقابل دشمن متجاوز بوده‌ام. اکنون، وظیفه ملی و انسانی شما به عنوان سربازان ایران، دفاع و محافظت از مردم‌تان است. شما حق ندارید به روی مردم و جوانانی که با دستان خالی و بدون خشونت به خیابان آمده‌اند، تیراندازی کنید. شما اما موظفید از هم‌میهن بی‌گناه و تشنه‌لب خود در مقابل رژیم ضد میهنی و جیره‌خواران و مزدوران سرکوبگرش دفاع کنید. بدانید که همبستگی با ملت و زندگی با عزت، بسیار ایمن‌تر از بردگی و بندگی برای جانیان است.

من به سهم خود در فردای رهایی ایران، مدافع کسانی خواهم بود که در چنین روزهایی به جمهوری اسلامی پشت کردند و به ایران روی آوردند.

و سخنی کوتاه با هم‌میهنان در ایران و سراسر جهان:

اینک که مردم خوزستان دلاورانه به پا خاسته‌اند، تک‌تک ما وظیفه داریم که تنهاشان نگذاریم. ما در این مبارزه هم‌چنان به اصل مهم و کلیدی دوری از خشونت پایبندیم. بزرگترین و قدرتمندترین اسلحه‌‌ی ما، جمعیت بیشمارمان است و همبستگی و اتحاد ما. بدانید که هیچ حکومتی یارای مقابله با اراده یک ملت متحد را ندارد.

پاینده ایران

رضا پهلوی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید