سپاه پاسداران و حزب الله لبنان در لیست سازمان های تروریستی قرار می گیرند

0
372

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای حمله موشکی جمهوری اسلامی و گروه‌های حامی جمهوری اسلامی به اسرائیل در 25 فروردین را محکوم کرد و خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست «گروه‌های تروریستی» اتحادیه اروپا شد.

این قطعنامه که پنج‌شنبه، ششم اردیبهشت با 357 رای موافق تصویب شد، نمایندگان پارلمان اروپا در بخش دیگری از قطعنامه خود همچنین حمله منتسب به اسرائیل علیه کنسولگری جمهوری اسلامی در روز ١٣ فروردین را محکوم و بر اهمیت اصل مصون ماندن اماکن دیپلماتیک و کنسولی در چارچوب قوانین بین‌المللی تاکید کردند.

قطعنامه تصویب‌شده در پارلمان اروپا ضمن ابراز نگرانی شدید از نقش بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی و شبکه بازیگران غیردولتی‌اش در خاورمیانه، خواستار خویشتن‌‌داری حداکثری همه طرف‌ها برای جلوگیری از درگیری‌های بیشتر شده است.

این قطعنامه ضمن اشاره به «نقش بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی این کشور» در خاورمیانه، خواستار گسترش تحریم‌های کنونی علیه جمهوری اسلامی شد و از تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ها علیه برنامه پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی استقبال کرد.

نمایندگان پارلمان اروپا در بخش دیگری از قطعنامه خود از تصمیم اخیر اتحادیه اروپا برای گسترش تحریم‌ها علیه حکومت ایران از جمله در زمینه تولید و عرضه پهپاد و موشک به روسیه و گروه‌های نیابتی‌اش در خاورمیانه استقبال کردند و خواستار اجرای فوری این تحریم‌ها و همچنین وضع تحریم‌های بیشتر علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی شدند.

خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از صدای آمریکا و العربیه نوشت؛ قانونگذاران اروپا در این قطعنامه با اشاره به فعالیت‌های بدخواهانه جمهوری اسلامی در خاورمیانه، خواستار افزودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های تروریستی شدند. آنها از شورای اروپا و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواستند کلیت حزب‌الله لبنان را نیز به فهرست سازمان‌های تروریستی اضافه کند.

حملات موشکی جمهوری اسلامی از خاک این کشور و حمله موشکی گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی از لبنان، یمن و بلندی‌های جولان علیه اسرائیل در این قطعنامه به شدت محکوم و بر تامین امنیت اسرائیل و شهروندانش تاکید شده است.

قطعنامه پارلمان اروپا ضمن یادآوری عدم پایبندی جمهوری اسلامی به تعهدات پادمانی خود در قالب برجام از مقامات حکومت جمهوری اسلامی درخواست کرده فورا به این الزامات پایبند شوند و به تمامی مسائل مربوطه رسیدگی کنند.

مقاله قبلیبمباران زیرساخت‌های حزب‌الله و کشته‌شدن یک از اعضای این حزب در حملات اسرائیل به جنوب لبنان
مقاله بعدیواژه قهرمان مردم را چوب حراج نزنید!؟ قلم حمید جباری
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...