سپاه به دیپلمات های ایرانی مسئول مذاکره با آمریکا هشدار داد

0
151

سپاه پاسداران ایران روز شنبه با صدور بیانیه ای به دیپلمات های این کشور که مسئول و مذاکره با آمریکا هستند، هشدار داد که در حین مذاکره مواظب رفتار مسئولان کاخ سفید باشند.

این هشدار پیش از آغاز تماس های دیپلماتیکی که قرار است بین دو کشور در روزهای آتی صورت گیرد، داده شد.

 روز شنبه بیانیه ای از سپاه پاسداران ایران منتشر کرد که در آن آمده است:” به ضرورت تجربیات تاریخی، لازم است که در تعامل با آمریکا محتاطانه و با دیده تردید به رفتار کاخ سفید نگاه کنیم. برای دیپلمات های کشور ما ضروری است که رفتار کاخ سفید را به دقت زیر نظر داشته و برای احقاق حقوق ملت کوتاهی نکنند.”.

این اعلامیه می افزاید:” سپاه از ابتکاراتی که در راستای منافع ملی کشور که از حمایت رهبرمی برخوردار باشند، پشتیبانی می کند”.

روز سه شنبه این هفته قرار است باراک اوباما و حسن روحانی، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کنند.

سخنگوی کاخ سفید گفت:” دیداری از پیش برنامه ریزی شده بین این دو رئیس جمهور وجود ندارد اما ممکن است به طور اتفاقی در راه رو های ساختمان سازمان ملل آنها روبروی هم قرار بگیرند”.

به گزارش تسنیم و العربیه؛ کاخ سفید روز جمعه  گفت:” آمریکا آماده است با ایران براساس احترام متقابل وارد مذاکره شود به شرطی که ایران ثابت کند که برنامه جنجالی هسته ای این کشور اهداف صلح آمیزی را دنبال می کند”.

سخنگوی کاخ سفید افزود:” ما تماس هایی با ایرانی ها داشته ایم و در صدد ادامه گفت و گو با آنها هستیم”.

حسن روحانی روز جمعه گذشته مقاله ای در روزنامه آمریکایی واشینگتن پست منتشر کرد، که در آن از تعهد جمهوری اسلامی برای فایق آمدن به مشکلات این کشور با غرب از راه گفت وگو سخن گفته بود.

همچنین خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی هفته پیش ضمن اشاره به مذاکرات و نحوه تعامل ایران با غرب گفت باید “نرمش قهرمانانه” داشت. این واژه از سوی برخی کارشناسان به مفهوم دادن چراغ سبز برای مذاکره مستقیم با آمریکا تعبیر شد”.

مقاله قبلیتازه‌ترین فتوای آیت‌الله علی سیستانی منتشر شد: ختنه دختران و زنان حرام نیست
مقاله بعدیتبعید محمدرضا سیف‌زاده پزشکان به زندان برازجان
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...