سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی، آوردن رژیم جمهوری اسلامی به میز مذاکره است

0
305

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: هدف از کارزار فشار حداکثری ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، آوردن رژیم به میز مذاکره است.

مورگان اورتگاس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز با اشاره به خواسته‌های دوازده‌گانه مطرح شده توسط مایک پمپئو از رژیم جمهوری اسلامی، گفت که هدف از کارزار فشار حداکثری ایالات متحده علیه رژیم جمهوری اسلامی، آوردن رژیم به میز مذاکره است تا در نهایت این رژیم مانند یک کشور عادی رفتار کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این گفت‌وگو ضمن تشریح جایزه ۱۵ میلیون دلاری برنامه «پاداش برای عدالت» برای افرادی که اطلاعاتی را در رابطه با شبکه‌های مالی و بخش‌های نفتی رژیم جمهوری اسلامی ارائه دهند، گفت که این جایزه در راستای اعلام وزارت خزانه‌داری مبنی بر تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی بوده است.

مورگان اورتگاس با تاکید بر این که توافق اتمی موسوم به برجام توافقی پر از کاستی‌های مختلف بود و به جنبه‌های مختلف اقدامات تهدیدآمیز رژیم حاکم بر ایران، از جمله فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک، نپرداخته بود، گفت که دولت جمهوری اسلامی پس از خروج آمریکا از برجام نیز رفتارهای نامشروع خود را محدود نکرده و بیشتر به رفتار تلافی‌جویانه روی آورده است.

به گزارش صدای آمریکا؛ خانم اورتگاس گفت: «ما از رژیم جمهوری اسلامی خواسته‌ایم از اقدامات تروریستی علیه همسایگان‌شان دست بردارند.»