«زن شگفت‌انگیز» پیش از آمریکا به چین می‌رود

0
67

«زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» از ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) در سینماهای چین اکران می‌شود. این یک هفته جلوتر از آن است که این فیلم در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش درآید.

کمپانی برادران وارنر قصد دارد تا این فیلم را همزمان با اکران در آمریکا از طریق سرویس استریمینگ اچ‌بی‌او مکس نیز به صورت آنلاین در اختیار مخاطبانش قرار دهد. فیلم قرار است در دیگر بازارهای بین‌المللی از ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) اکران شود.

«زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» ادامه‌ای بر فیلم اول «زن شگفت‌انگیز» است که با بازی گل گدوت ساخته شده و اولین عنوان بزرگ هالیوودی است که پس از نمایش «مولان» در ماه سپتامبر در چین، در این کشور به نمایش درمی‌آید.

فیلم اصلی «زن شگفت‌انگیز» فروشی ۹۰.۵ میلیون دلاری را در سال ۲۰۱۷ در چین تجربه کرد و در مجموع ۸۲۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخت.

در فیلم جدید بار دیگر گل گدوت در برابر دوربین پتی جنکینز بازی کرده است.

اکران این فیلم در چین در حالی صورت می‌گیرد که وضعیت سینماهای این کشور پس از شیوع کرونا در حال بهبود است. فیلم جنگی «ایثار» از سینمای چین که اواخر اکتبر راهی پرده‌ها شد تا کنون ۱۵۰ میلیون دلار فروخته است. فروش سینماهای چین هر چند در مقایسه با همین مقطع زمانی از سال پیش با افت ۷۳ درصدی روبرو است، ولی سینماهای این کشور از درآمد سینماهای آمریکا که بزرگ‌ترین گیشه جهانی بوده‌اند، پیشی گرفته‌اند و بیش از ۹۰ درصد سینماهای چین مشغول فعالیت هستند.

به گزارش مهرنقل از ورایتی؛ تصمیم برای اکران همزمان این فیلم در آمریکا و انتشار آنلاین آن نیز پاسخی به نگرانی مردم از رفتن به سینماست و این در حالی است که سینماهای لس‌آنجلس و نیویورک هنوز بسته هستند.