ريدلي اسكات زندگي داوود پيامبر را مي‌سازد

0
190

ريدلي اسكات زندگي داوود پيامبر را در فيلمي كه هنوز نامي براي آن تعيين نشده، براي كمپاني فاكس قرن بيستم مي‌سازد.

كمپاني قرن بيستم با همكاري چرنين اينترتينمنت و كمپاني فري متعلق به ريدلي اسكات، جاناتان استاكز را به استخدام درآورده اند تا فيلمنامه يك فيلم بر مبناي زندگي حضرت داوود را بنويسد.

اين فيلم كه هنوز نامي براي آن تعيين نشده بر مبناي داستان عهد عتيق از داوود و جالوت نوشته مي‌شود.

ماجرای فیلم به نوعی به پس از قتل جالوت پادشاه بني اسراييل مربوط است و انتظار مي‌رود اين فيلم نيز بر دوره پادشاهي او بيشتر از بخش هاي ديگر زندگي وي تمركز داشته باشد.

هنوز روشن نيست كه كارگرداني اين پروژه بر عهده ريدلي اسكات است يا خير، زيرا او برنامه‌هاي ديگري را پيش از اين اعلام كرده بود كه «مريخي»، «پرومتئوس» و نيز ادامه اي بر فيلمي درباره فوتبال از جمله آنها هستند.

همين گروه اخيرا ساخت فيلم «هجرت: خدايان و پادشاهان» را با بازي كريستين بيل به پايان برده اند و انتظار مي رود اين فيلم 20 دسامبر اكران شود.

به تازگي فيلم هاي زندگينامه اي تاريخي دوباره مورد توجه قرار گرفته اند و «نوح» ساخته كمپاني پارامونت با وجود عدم اكران در چين و كشورهاي اسلامي، با فروش بيش از 350 ميليون دلار در سراسر جهان، از فيلم هاي موفق در اين ژانر بود.

استاكز پيش از اين فيلمنامه «بلاد مانتين» و «قاتلان و مالكيت ها» را نوشته است.

به گزارش  مهر به نقل از د رپ، سر ریدلی اسکات 77 ساله کارگردان فیلم و تهیه‌کننده انگلیسی است كه تاکنون سه بار برای فیلم‌های «گلادیاتور»، «تلما و لوییز» و «سقوط شاهین سیاه» نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شده است.