ریدلی اسکات زندگی داوود پیامبر را می‌سازد

0
136

ریدلی اسکات زندگی داوود پیامبر را در فیلمی که هنوز نامی برای آن تعیین نشده، برای کمپانی فاکس قرن بیستم می‌سازد.

کمپانی قرن بیستم با همکاری چرنین اینترتینمنت و کمپانی فری متعلق به ریدلی اسکات، جاناتان استاکز را به استخدام درآورده اند تا فیلمنامه یک فیلم بر مبنای زندگی حضرت داوود را بنویسد.

این فیلم که هنوز نامی برای آن تعیین نشده بر مبنای داستان عهد عتیق از داوود و جالوت نوشته می‌شود.

ماجرای فیلم به نوعی به پس از قتل جالوت پادشاه بنی اسراییل مربوط است و انتظار می‌رود این فیلم نیز بر دوره پادشاهی او بیشتر از بخش های دیگر زندگی وی تمرکز داشته باشد.

هنوز روشن نیست که کارگردانی این پروژه بر عهده ریدلی اسکات است یا خیر، زیرا او برنامه‌های دیگری را پیش از این اعلام کرده بود که «مریخی»، «پرومتئوس» و نیز ادامه ای بر فیلمی درباره فوتبال از جمله آنها هستند.

همین گروه اخیرا ساخت فیلم «هجرت: خدایان و پادشاهان» را با بازی کریستین بیل به پایان برده اند و انتظار می رود این فیلم ۲۰ دسامبر اکران شود.

به تازگی فیلم های زندگینامه ای تاریخی دوباره مورد توجه قرار گرفته اند و «نوح» ساخته کمپانی پارامونت با وجود عدم اکران در چین و کشورهای اسلامی، با فروش بیش از ۳۵۰ میلیون دلار در سراسر جهان، از فیلم های موفق در این ژانر بود.

استاکز پیش از این فیلمنامه «بلاد مانتین» و «قاتلان و مالکیت ها» را نوشته است.

به گزارش  مهر به نقل از د رپ، سر ریدلی اسکات ۷۷ ساله کارگردان فیلم و تهیه‌کننده انگلیسی است که تاکنون سه بار برای فیلم‌های «گلادیاتور»، «تلما و لوییز» و «سقوط شاهین سیاه» نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شده است.