روزی که تیر دروازه منجی تیم ملی کره جنوبی شد

0
251

تیم ملی ایران در چهارمین دیدار خود در مقدماتی جام جهانی برابر کره جنوبی به تساوی رسید تا همچنان صدر جدول را حفظ کند.

در این مسابقه که از ساعت ۱۷ در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی تهران برگزار شد، سون هیونگ مین (۴۸) برای کره جنوبی و علیرضا جهانبخش (۷۶) برای ایران گلزنی کردند. به این ترتیب نوار بردهای ایران که در ۱۰ بازی گذشته خود با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ پیروز شده بود، قطع شد.

ایران با این نتیجه ۱۰ امتیازی شد و در صدر جدول گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی باقی ماند و کره جنوبی ۸ امتیازی شد.

در نیمه نخست در مجموع دو تیم بازی سرد و کسل کننده‌ای را به نمایش گذاشتند. بهترین موقعیت کره جنوبی در دقیقه ۱۲ بازی رقم خورد که ضربه سر بازیکنان این تیم از بالا دروازه ایران به اوت رفت. از جمله نکات قابل توجه این نیمه می‌توان به اشتباهات زیاد بازیکنان ایران و کره در پاس کاری و همچنین عقب بازی کردن محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده دو مدافع مرکزی ایران اشاره کرد.

در نیمه دوم کره جنوبی خیلی زود توانست به گل برسد. سون هیونگ مین ستاره کره جنوبی که در تاتنهام انگلیس بازی می کند، با استفاده از فضای پشت مدافعان و اشتباه صادق محرمی خود را به محوطه جریمه ایران رساند و با یک ضربه فنی گل نخست بازی را به ثمر رساند.

اسکوچیچ برای جبران نتیجه امید نورافکن را به جای علی قلی زاده وارد زمین کرد. نورافکن به دفاع چپ رفت و وحید امیری جای قلی زاده را در وینگر گرفت تا به قدرت هجومی ایران افزوده شود. ایران از دقیقه ۶۵ به بعد بر دامنه حملاتش افزود. در دقیقه ۶۷ شوت محکم سعید عزت اللهی به تیرک عمودی کره برخورد کرد. در دقیقه ۷۶ برنامه های ایران جواب داد و ایران با ضربه سر علیرضا جهانبخش به گل تساوی رسید. حرکت سردار آزمون در تعقیب توپ و ارسال پاس برای جهانبخش از نزدیکی های خط عرضی دروازه کره جنوبی قابل تحسین بود.

بعد از این گل ایران کمی عقب کشید و کره جنوبی در دقایق پایانی فشار زیادی را برای گلزنی ایجاد کرد که در نهایت این فشار به جایی نرسید. خطرناکترین فرصت کره جنوبی در دقیقه ۹۲ به دست آمد که بیرانوند شوت سانگو بازیکن کره جنوبی را مهار کرد و اجازه گلزنی دوباره به حریف را نداد.کد خبر 631790