دی کاپریو مستند تاریخی می‌سازد

0
190

لئوناردو دی کاپریو قصد دارد یک سریال مستند تاریخی برای شبکه تلویزیونی «هیستوری» بسازد.

 شبکه «هیستوری» سفارش ساخت یک سریال هشت قسمتی تاریخی با عنوان «مرزنشین‌ها» را به لئوناردو دی کاپریو داد.

دی کاپریو قرار است به عنوان تهیه کننده این سریال را جلوی دوربین ببرد.

«مرزنشینان» دنبال‌کننده داستان‌های پیشگامان نمادین آمریکاست و داستان زندگی شخصیت‌هایی چون دنیل بون، لوییس و کلارک، تکومسه، دیوی کروکت و اندرو جکسن و را تصویر می‌کند. این سریال مقطعی ۷۵ ساله از دوران پساانقلابی جنگ‌های مستعمراتی تا تبِ یافتن طلا که کالیفرنیا را فرا گرفت، روایت می‌کند و دورانی خاص از تاریخ آمریکا را که در نهایت به ایجاد جامعه امروز منجر شد، تصویر می‌کند.

پل کابانا مدیر برنامه‌ریزی شبکه «هیستوری» در این باره گفت: در این سال‌ها، آمریکا از فرصت دستیابی به سرزمین، به سرزمینی برای دستیابی به فرصت‌ها تبدیل شد و البته این روند با تلاشی خونین ممکن شد.

وی افزود: از کراکت تا بون، ما هم داستان این شخصیت‌ها و هم ماجراجویی‌های آنها را روایت می‌کنیم و نشان می‌دهیم که چطور با عبور از آن سرزمین وحشی، آنها امروز به نمادهای تاریخی که ما می‌شناسیم بدل شده‌اند.

دی کاپریو که مالک کمپانی «ایپین وی پروداکشنز» است قرار است این مستندسازی را انجام دهد. شرکت «استیون دیوید انترتینمنت» نیز در این راه با او همکاری می‌کند.

این جدیدترین پروژه تلویزیونی است که دی کاپریو ساختش را پذیرفته است. او پاییز پیش ساخت فیلمی درباره مافیا در دهه ۱۹۸۰ را برای شبکه شوتایم برعهده گرفت. ساخت سریالی با اقتباس از رمان «جستجوگر» نوشته سایمون توین نیز از دیگر برنامه های کمپانی فیلمسازی دی کاپریو است.

زمستان پیش در زمینه ساخت محصولات سینمایی اعلام شد او با همکاری کمپانی «پارامونت پیکچرز» رمان جوانانه «امپراتوری قلعه شنی» را در قالب یک فیلم سینمایی جلوی دوربین می‌برد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، چندی پیش نیز اعلام شد نخستین تجربه کمپانی وی در ژانر ابرقهرمانی فیلمی ابرقهرمانی به نام «کاپیتان سیاره» یا «Captain Planet» است که برای مبارزه با «اهریمن‌های اقلیمی» می‌جنگد.