در جدیدترین اسپایدرمن جرد لتو به شکل خون آشامی زنده ظاهر می شود

0
311

بازیگر برنده جایزه اسکار «جوخه خودکشی» در دومین حضور کمیک‌بوکی خود وارد دنیای شخصیت‌های اسپایدرمن‌ محور مارول می‌شود.

 جرد لتو که در فیلم «جوخه خودکشی» نقش شخصیت جوکر را ایفا کرد و قرار است در فیلم جدید مخصوص به این شخصیت به کارش ادامه دهد، قصد دارد یک شخصیت کمیک‌بوکی دیگر را هم به رزومه خود اضافه کند.

این بازیگر برنده جایزه اسکار قراردادی امضا کرده تا در فیلم «موربیوس» نقش‌آفرینی کند. این فیلم جدیدترین محصول کمپانی سونی در مجموعه فیلم‌های بر پایه داستان‌های مارول خود است که دنیایی از شخصیت‌ها را حول محور شخصیت اسپایدرمن گرد هم می‌آورد.

دنیل اسپینوسا فیلمساز اسکاندیناویایی که سال ۲۰۱۲ روی صندلی کارگردانی فیلم «خانه امن» با نقش‌آفرینی دنزل واشنگتن و همچنین فیلم تریلر علمی‌تخیلی «زندگی» نشست، مسئولیت کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. برک شارپلس و مت سازاما، نویسندگانی که بازسازی «گمشده در فضا» محصول نت‌فلیکس را خلق کردند، فیلمنامه «موربیوس»‌ را نوشته‌اند.

آوی آراد و مت تولمک به همراه لوکاس فاستر این فیلم را تهیه می‌کنند.

این پروژه حول محور شخصیت ضدقهرمان موربیوس می‌گردد که لقبش «خون‌آشام زنده» ‌است. موربیوس دکتر مایکل موربیوس است، دانشمندی که از یک نوع بیماری خونی نادر رنج می‌برد و در تلاشش برای درمان کردن خود به نتایج فاجعه‌واری می رسد. به جای اینکه درمان شود، او گرفتار موقعیت خاصی می‌شود که نوعی خون‌آشامی است چون عطشی برای خون پیدا می‌کند، دندان نیش درمی‌آورد و قدرت فیزیکی بسیار بالا کسب می‌کند. او یکی از رقبای اسپایدرمن بود اما با گذر زمان به نحوی تبدیل به یک شخصیت قهرمان شد و حتی مدتی کمیک‌بوک‌های مخصوص خود را به دست آورد.

شخصیت موربیوس توسط روی توماس نویسنده و گیل کین هنرمند خلق شد و نخستین بار در کمیک‌بوک شماره ۱۰۱ «اسپایدرمن خارق‌العاده» دیده شد که نخستین شماره‌ای بود که توسط استن لی خالق کمیک‌های مارول نوشته نشده بود.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، با وجود اینکه جرد لتو تا به حال در مسیر حرفه‌ای کاری خود بیشتر سراغ پروژه‌هایی رفته که به نحوی پروژه‌های مستقل و کوچک بوده‌اند و توانست برای کارش در «کلوب خریداران دالاس» جایزه اسکار را هم کسب کند، در سال‌های اخیر بیشتر نقش‌های فرنچایزی یا بلاکباستری را هدف قرار داده است. علاوه بر ایفای نقش شخصیت جوکر، شخصیت منفی کمیک‌بوک‌های دی‌سی در فیلم سال ۲۰۱۶ «جوخه خودکشی»، این بازیگر در فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» شخصیت منفی داستان بود و قرار است در دنباله «تران»‌ نقش‌آفرینی کند.