درگذشت بدلکار افسانه‌ای استرالیا در تصادف با درخت

0
367

گرنت پیج، نماد بدلکاری استرالیا که هماهنگی بدلکاری فیلم اصلی «مد مکس» و پیش درآمد فیلم بعدی آن «فیوریوسا» را برعهده داشت و در بیش از ۱۰۰ فیلم و سریال تلویزیونی کار کرده بود، روز پنجشنبه در یک تصادف رانندگی درگذشت. او ۸۵ سال داشت.

پیج که سال ۱۹۳۹ در آدلاید به دنیا آمد، کار خود را اواسط دهه ۱۹۷۰ آغاز کرد و در «مردی از هنگ کنگ» با بازی جیمی وانگ یو و جورج لازنبی که یک بار در نقش جیمز باند بازی کرده بود، اجرای بدلکاری را برعهده داشت. این فیلم که در آمریکا با نام «اژدها پرواز می‌کند» اکران شد، از فیلم‌هایی است که کوئنتین تارانتینو به عنوان فیلم محبوبش از آن یاد کرده است.

پیج که اسطوره سینمای استرالیا محسوب می‌شود، با هموطنش جورج میلر کارگردان برنده اسکار در فیلم اکشن کلاسیک «مکس دیوانه» در سال ۱۹۷۹ هم‌کاری کرد. با این فیلم بود که جهان با مل گیبسون آشنا شد. او به عنوان هماهنگ کننده بدلکاری در آن فیلم هیجان‌انگیز پسا آخرالزمانی و همچنین دنباله دوم آن «مکس دیوانه آن سوی تاندردوم» در سال ۱۹۸۵ که تینا ترنر نیز در آن نقش آفرینی کرد، کار کرد. این بدلکار همچنین در فیلم بعدی میلر «فیوریوسا: افسانه مد مکس» که پیش درآمدی بر داستان‌های مدمکس است، کار کرد. این فیلم قرار است ماه مه در جشنواره کن نمایش داده شود.

رسانه های هنری نوشتند؛ پسرش، لروی پیج به دیلی میل استرالیا گفت پدرش هنگام رانندگی و نزدیک خانه خود، با درخت برخورد کرد. وی افزود: او با روحیه بسیار بالایی درگذشت و بسیار با انگیزه و خیلی خوشحال بود.

 برایان ترنچارد اسمیت، فیلمساز، درباره پیج می‌گوید: او کسی است که با او می‌توانید از ماشین‌ها بپرید، از صخره‌ای که در آتش می‌سوزد به آب بپرید و با کوسه بجنگید.