خاتمی ممنوع‌الخروج شد

0
130

 برادر رئیس جمهور اصلاحات ممنوع‌الخروج شد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان، سیدمحمدرضا خاتمی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص انتشار اخباری مبنی بر ممنوع‌الخروج شدن وی گفت: من نیز در فرودگاه متوجه ممنوع‌الخروج شدن خود شدم.

وی ادامه داد: این مسئله بدون اطلاع قبلی صورت گرفته و با توجه به اینكه من از یكی از حقوق شهروندی خویش محروم شده‌ام باید از این مسئله مطلع و دلیل آن را می‌دانستم.

وی با بیان اینكه ماموران در فرودگاه هیچ اطلاعی از ممنوع‌الخروجی من نداشتند، اظهار داشت: ماموران حتی از اینكه من باید از چه مرجعی این مسئله را پیگیری كنم نیز اطلاعی نداشتند.

خاتمی تاكید كرد: تعجب‌آور است كه عده‌ای بدون توجه به قوانین و مقررات كسانی را از حقوق شهروندی‌شان محروم می‌كنند و حتی آنها را از این محرومیت مطلع نمی‌كنند. این در حالی است كه ممكن است این افراد برای آن مسئله هزینه‌هایی نیز کرده باشند.

نائب رئیس مجلس ششم شورای اسلامی با اشاره به حكم ممنوع‌الخروجی قبلی خود خاطرنشان كرد: قبلا نیز چنین حكمی صادر شده بود و البته از قبل به من نیز خبر داده بودند و من به این حكم اعتراض كردم و حكم ممنوع‌الخروجی نیز لغو شده بود.

خاتمی با بیان اینكه دلیل صدور چنین تصمیمی را نمی‌داند، یادآور شد: من نمی‌دانم این احكام از كجا صادر شده و دلیل این مسئله چیست.