خاتمی ممنوع‌الخروج شد

0
126

 برادر رئیس جمهور اصلاحات ممنوع‌الخروج شد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان، سیدمحمدرضا خاتمی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص انتشار اخباری مبنی بر ممنوع‌الخروج شدن وی گفت: من نیز در فرودگاه متوجه ممنوع‌الخروج شدن خود شدم.

وی ادامه داد: این مسئله بدون اطلاع قبلی صورت گرفته و با توجه به اینکه من از یکی از حقوق شهروندی خویش محروم شده‌ام باید از این مسئله مطلع و دلیل آن را می‌دانستم.

وی با بیان اینکه ماموران در فرودگاه هیچ اطلاعی از ممنوع‌الخروجی من نداشتند، اظهار داشت: ماموران حتی از اینکه من باید از چه مرجعی این مسئله را پیگیری کنم نیز اطلاعی نداشتند.

خاتمی تاکید کرد: تعجب‌آور است که عده‌ای بدون توجه به قوانین و مقررات کسانی را از حقوق شهروندی‌شان محروم می‌کنند و حتی آنها را از این محرومیت مطلع نمی‌کنند. این در حالی است که ممکن است این افراد برای آن مسئله هزینه‌هایی نیز کرده باشند.

نائب رئیس مجلس ششم شورای اسلامی با اشاره به حکم ممنوع‌الخروجی قبلی خود خاطرنشان کرد: قبلا نیز چنین حکمی صادر شده بود و البته از قبل به من نیز خبر داده بودند و من به این حکم اعتراض کردم و حکم ممنوع‌الخروجی نیز لغو شده بود.

خاتمی با بیان اینکه دلیل صدور چنین تصمیمی را نمی‌داند، یادآور شد: من نمی‌دانم این احکام از کجا صادر شده و دلیل این مسئله چیست.