حضور جیمز فرانکو در سریالی اقتباسی از استیون کینگ

0
155

جیمز فرانکو در یک مینی سریال که قرار است با اقتباس از رمان پرفروش استیون کینگ ساخته شود، جلوی دوربین می‌رود.

 جیمز فرانکو که بارها علاقه خود را به بازی در فیلم‌های اقتباسی از ادبیات نشان داده، این بار در سریالی ظاهر می‌شود که با اقتباس از رمان استیون کینگ با عنوان ۲۲/۱۱/۶۳ ساخته می‌شود.

این مینی سریال ۹ قسمتی درباره ترور کندی  است و قرار است به کارگردانی جی.جی.آبرامز ساخته شود.

در این رمان جیک اپینگ که معلم دبیرستانی است در زمان به عقب باز می‌گردد تا شاید بتواند جلوی قتل جان اف.کندی رییس جمهوری وقت آمریکا را بگیرد اما ماموریت او با حضور لی هاروی اسوالد قاتل کندی که نمی خواهد چیزی مانع نقشه‌اش شود، دچار اخلال می شود.

فرانکو که پیش از این نیز در سریال تلویزیونی بازی کرده، در این سریال در نقش شخصیت اصلی یعنی اپینگ جلوی دوربین می‌رود.

فیلمنامه این سریال را بریجیت کارپنتر نویسنده فیلمنامه «نورهای شب جمعه» می نویسد و خود کینگ از تهیه کنندگان این مجموعه کوتاه خواهد بود. این سریال از طرف کمپانی برادران وارنر پخش خواهد شد.

فرانکو جدیدترین چهره بازیگر تهیه کننده سرشناسی است که از سینما راهی تلویزیون شده و بیلی باب تورنتون با بازی در «فارگو»، هالی بری با بازی در درامی با عنوان «موجود»، کوین بیکان با بازی در سریال شبکه فاکس با عنوان «تعقیب» و متیو مک‌کاناهی و کالین فارل با بازی در «کارآگاه واقعی» برای شبکه اچ‌بی‌او از جمله مشهورترین چهره‌هایی هستند که از سینما به تلویزیون آمده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فرانکو با بازی در «۱۲۷ ساعت» نامزد دریافت جایزه اسکار شد و برای بازی در «جیمز دین» یک سریال تلویزیونی جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. «آز بزرگ و پرقدرت»، «مصاحبه» و «میلک» از دیگر فیلم‌هایی است که فرانکو در آنها نقش‌آفرینی کرده است. او سابقه چند کارگردانی نیز دارد که «خشم و هیاهو» با اقتباس از رمان ویلیام فاکنر از جمله آنهاست.