جورج کلونی سریال علمی تخیلی تهیه می‌کند

0
72

پس از سال‌ها به فراموشی سپرده شدن یک شخصیت علمی تخیلی، حالا جورج کلونی سریالی بر پایه این شخصیت می‌سازد.

جورج کلونی از طریق شرکت تهیه خود یعنی «اسموک‌هاوس پیکچرز» قراردادی امضا کرده تا یک سریال کوتاه جدید را بر پایه شخصیت کلاسیک علمی‌ تخیلی «باک راجرز» برای شرکت لجندری تهیه کند.

کلونی همراه با شریک خود گرنت هسلوف مسئولیت تهیه‌کنندگی این سریال را بر عهده خواهد داشت.

برایان کی. وان از سریال «زیر گنبد» نویسنده این سریال خواهد بود. فلینت دیل، نوه خالقی که مجموعه کمیک‌های «باک راجرز» را معروف کرده بود هم یکی از تهیه‌کنندگان سریال است.

راجرز نخستین بار با نام «آنتونی راجرز» در آگوست ۱۹۲۸ در قالب یک کمیک بوک مورد توجه مردم قرار گرفت و در مجله علمی‌تخیلی محبوب «داستان‌های خارق‌العاده» حضور پیدا کرد. راجرز که یکی از مبارزان جنگ جهانی اول بود، در یک معدن گیر می‌افتد و وارد حالتی از تعلیق می‌شود تا اینکه حدود ۵۰۰ سال بعد او احیا می‌شود و می‌بیند که در زمینی جنگ زده که زمانی آمریکا بود، چشم باز کرده است.

در سال ۱۹۲۹، این شخصیت به باک راجرز تغییر نام داد و کمیک آن با عنوان «باک راجرز و قرن بیست‌وپنجم» منتشر شد. بعد از آن این شخصیت به سرعت محبوب شد و توانست علاوه بر کمیک بوک، چند خط تولید اسباب‌بازی، درام‌های رادیویی و اقتباس‌های سینمایی در تمام طول قرن بیستم داشته باشد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، با این حال ظهور فرنچایزهای عظیمی از جمله «جنگ ستارگان» و «سفر ستاره‌ای» باعث کاهش محبوبیت «باک راجرز» شد. جدیدترین اقتباسی که از این مجموعه انجام شد به سال ۱۹۷۹ و زمانی بازمی‌گردد که ان‌بی‌سی از آن ۲ فصل سریال ساخت.