جلوگیری از انتقال احمدرضا جلالی به بیمارستان با وجود تجویز پزشک زندان اوین

0
211

همسر احمدرضا جلالی، پزشک  و زندانی بیماری که محکوم به اعدام است گفت مقامات زندان اوین از انتقال او به بیمارستان در روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه علیرغم وقت قبلی از پزشک متخصص خون و سرطان ممانعت به عمل آمده است. به گفته ویدا مهران‌نیا، همسرش مشکوک به سرطان است.

ویدا مهران‌نیا گفت: «طی چند هفته گذشته از او دو بار آزمایش خون گرفته شد که نشان از ضعیف شدن سلول مغز استخوان و احتمال بالای سرطان لوکومیا می‌دهد. با تجویز دکتر بهداری زندان اوین برای احمدرضا وقت پزشک متخصص خون و سرطان گرفته شد اما در همان روز از انتقال او به بیمارستان جلوگیری به عمل آمد و تاکنون نیز علیرغم پییگری‌های خانواده احمدرضا در تهران او به نزد دکتر متخصص برده نشده است.»

خانم مهران‌نیا گفت به دلیل مخالفت احمدرضا جلالی برای پوشیدن لباس زندان برای اعزام به بیمارستان، مقامات زندان اوین از انتقال او جلوگیری به عمل آورده‌اند.

همسر احمدرضا جلالی در توضیح بیشتر بیماری او گفت: «بیش از یک سال است که احمدرضا بیمار و رنجور  و به شدت لاغر شده است. مسوولان آن قدر علیرغم درخواست‌های مکرر خودش و خانواده‌اش از اعزام او به بیمارستان خودداری کردند که اواخر آبان مجبور شدند به صورت اورژانسی با آمبولانس او را به بیمارستان بفرستند و در آن جا مورد جراحی قرار گرفت. اما هنوز او نیازمند درمان است. در چند هفته گذشته دو بار متخصص داخلی او را در زندان معاینه کرده و آزمایش خون انجام دادند. به گفته پزشک داخلی این آزمایش‌ها نشان از احتمال بالای سرطان می‌دهد. به همین دلیل برای معاینه در یکی از بیمارستان‌های تخصصی تهران روز ۱۴ بهمن ماه برای او وقت گرفته شد که متاسفانه صبح همان روز اعزام او لغو شد و مجددا به سالن ۳۵۰ زندان اوین بازگشت.»

خانم مهران‌نیا گفت این زندانی اکنون در وضعیت جسمی و روحی نامناسبی قرار دارد.

احمدرضا جلالی پیش از این ۲۵ آبان ۹۷ پس از «درد شدید و استفراغ و التهاب» به بیمارستان طالقانی منتقل و تحت عمل جراحی در ناحیه شکم قرار گرفت.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ احمدرضا جلالی، استاد و پژوهشگر مدیریت حوادث مترقبه و دارای اقامت سوئد است. او فوق دکتری خود را در رشته مدیریت بحران در دانشگاه پیه مونتو ایتالیا گرفته و پس از آن به همراه همسر و دو فرزنش ساکن کشور سوئد شدند. آقای جلالی در تاریخ پنجم اردبیهشت ماه ۱۳۹۵ پس از سفر به ایران به قصد شرکت در یک کنفرانس علمی توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و روانه زندان اوین شد. آقای جلالی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «فساد فی الارض» از طریق جاسوسی برای دولت متخاصم اسراییل به اعدام محکوم شد. این حکم ۲۹ مهرماه ۹۶ به وکیلش اعلام شد و کمتر از دو ماه پس از آن شعبه یک دیوان عالی کشور نیز این حکم را علیرغم اعتراضات عینا تایید کرد.